Tvorcovia PUBG žalujú Epic Games

Tvorcovia PUBG žalujú Epic Games

 

Po niekoľkých týždňoch vyhrážok a rôznych verejných vyhláseniach sa to konečne stalo. Bluehole sa rozhodlo podať žalobu na kórejský súd, aby ten rozhodol, či Fortnite nie je kópiou ich hry PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Zástupca spoločnosti PUBG prezradil, že firma podala súdny príkaz týkajúci sa porušovania autorských práv na kórejskom súde v Solue proti Epic Games Korea.

Fortnite vyšiel v júli minulého roka a hra si postupne získala obrovskú popularitu po celom svete a po niekoľkých mesiacoch na trhu v popularite predbehla aj PUBG. To všetko po tom, čo sa autori v septembri rozhodli okrem prvého herného módu v hre nazvaného „Save the World“ do hry pridať Battle Royale verziu a vydať ju zdarma. Odvtedy sa dá povedať, že na čo Epic Games položilo ruku, to sa zmenilo na zlato. A práve Battle Royale časť leží v žalúdku tvorcom PUBG.

Momentálne obe hry zápasia o zákazníka na PC, konzolách ale aj na mobiloch. A načasovanie tohto potenciálneho súdneho sporu taktiež nie je náhodné, nakoľko Epic Games sa v spolupráci s Neowiz Games pokúša dostať Fortnite na kórejský trh, kde plánuje ohroziť dominanciu PUBG.

PUBG zatiaľ predalo viac ako 40 miliónov kópií na Steame a od decembra viac ako 4 milióny kusov na konzole Xbox One. Ako to celé dopadne, momentálne nevieme. Aký je váš názor na celú túto kauzu?

Zdroj: thekoreantimes.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk