Valve odstránilo „trolla“ ktorý sa snažil vydať hru o streľbe na školách

Valve odstránilo „trolla“ ktorý sa snažil vydať hru o streľbe na školách

 

Asi netreba pripomínať, že Steam obchod je neregulovaný „clusterfuck“. Množstvo hlúpostí a zjavne nekvalitných hier, ktorým sa darí dostať na Steam je veľké a Valve s tým dlhodobo nič nerobí.

Tentokrát však museli zakročiť aj oni. A to v momente, kedy sa štúdio Revived Games pokúsilo dostať na Steam hru s názvom Active Shooter. Pointou hry bolo poskytnúť hráčovi zážitok zo školskej streľby a to prostredníctvom pohľadu strelca.

„Odstránili sme vývojárov Revived Games a vydavateľa ACID zo Steamu. Vývojár a vydavateľ sú v skutočnosti jedna osoba, Ata Berdiyev, ktorý bol predtým vymazaný z obchodu, keď vystupoval ako herné štúdio ‘[bc]Interactive’ a ‘Elusive Team,“ prezradil zástupca firmy Valve.

Ten nemá v histórii vydávania hier veľmi dobrú povesť, nakoľko predtým sa na Steam pokúšal dostať hru Piccled Ricc, pripravenú na motívy seriálu Rick and Morty (ktorá vyzerala otrasne), a taktiež aj Fidget Spinner Simulator, ktorá na prekvapenie tiež vyzerala otrasne.

„Ata je troll, ktorý zneužíva zákazníkov, vydáva chránený obsah a manipuluje s užívateľskými recenziami. Jeho návrat pod novým menom vyplával na povrch práve kvôli vyšetrovaniu ohľadne jeho novej hry. Nemienime robiť biznis s niekým, kto sa takto správa voči Valve a zákazníkom. Širšiu konverzáciu ohľadom podmienok obsahu na Steame budeme adresovať čoskoro.“

Hádam sa konečne dočkáme lepšej kontroly toho, čo sa dostane na Steam. Alebo sú to z ich strany opäť len reči do vetra?

Zdroj: vice.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk