Prvé detaily o Resident Evil 2: Vyjde multiplatformovo a ponúkne bohatší herný zážitok

Prvé detaily o Resident Evil 2: Vyjde multiplatformovo a ponúkne bohatší herný zážitok

Vkročíte do sveta survival hororu?

Prvý trailer na remake Resident Evil 2 patril nepochybne medzi vrcholy konferencie. Resident Evil 2 ako hra s mnohými titulmi, vrátane tej najlepšej hororovej adventúry všetkých čias, bola v očiach fanúšikov jedna z najžiadanejších hier, ktoré by nutne potrebovali remake. Našťastie sa tak aj stalo a to s veľkou gráciou.

Remake vyjde na PC, PS4 a Xbox One 25. januára 2019 a hoci prinesie moderný, miestami až fotorealistický vizuál, tvorcovia zachovávajú pôvodnú atmosféru hry. Podľa videa je jasne vidieť, že čo sa týka hororovej zložky, tvorcovia nenechajú nič na náhodu a v porovnaní s originálom dokonca ešte pritvrdia. Nepôjde ale o totálne doslovný remake, Capcom chce klasický zážitok obohatiť o nové prvky znamenajúc, že všetko, čo si z Resident Evil 2 pamätáte, bude v remaku ešte umocnené. Trailer napríklad naznačuje väčšiu úlohu pre černošskéo policajta, ktorého mladý Leon nájde zraneného na policajnej stanici.

Čo bolo už z videa evidentné, Resident Evil 2 sa bude hrať v štýle štvrtého dielu, čiže s kamerou zavesenou nad plecom hrdinu. To nie je novinkou, nakoľko Capcom nás už o tomto informoval skôr. Potešujúce je, že rovnako sa vráti kampaň za Leona i Claire, čiže si budeme môcť vychutnať remake z oboch perspektív príbehu.

Parádny trailer z E3 2018, ktorý nás ubezpečil, že remake Resident Evil 2 kráča tým najsprávnejším smerom

Zdroj: DSOG

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk