Valve obmedzuje obchodovanie s CS:GO a Dota 2 predmetmi

Valve obmedzuje obchodovanie s CS:GO a Dota 2 predmetmi

 

Pár mesiacov dozadu sa zdvihla veľká vlna kritiky na čele s Holandskom, ktoré si posvietilo na zopár hier a označilo ich lootbox systémy ako nelegálne.

Dokopy Holandské autority kontrolovali 10 hier. I keď ich zoznam nebol zverejnený, ako nelegálne boli uvedené 4 hry. Objavili sa správy, že tieto 4 hry boli Fifa 18, Dota 2, PUBG a Rocket League, i keď nič nebolo na 100% potvrdené.

4 hry boli označené ako nelegálne v rámci existujúcich zákonov preto, že obsah lootboxov je možné vymienať a predávať, čiže za náhodne získané predmety je možné získať finančnú odmenu. Lootboxy, ktorých obsah nie je možné vymieňať medzi hráčmi, sú podľa zákonov v poriadku. Tie nájdeme napríklad v Overwatch.

Valve dnes na Steame zverejnilo správu, že spoločnosť dostala výzvu od Holandských predstaviteľov. Buď sa budú riadiť ich zákonmi alebo im bude hroziť právne stíhanie a pokuty za nedodržanie zákonov by sa mohli vyšplhať do obrovských čísel. Čas mali do 20. júna.

S výzvou od Holandska Valve samozrejme nesúhlasilo a najalo si právnikov, aby situáciu preverili. Keďže sa ale termín priblížil, museli urobiť zmeny. Od dnes je pre Holandských používateľov Steam služby nemožné meniť si a predávať predmety v Dota 2 a CS:GO.  Valve sa ospravedlňuje za nepríjemnosti, ktoré táto zmena hráčom spôsobí a vraví, že bude vec ďalej skúmať, nakoľko sa s názorom Holandska nestotožňuje. Podľa nich totiž žiadne ich služby nie sú v rozpore so zákonmi, no prešetrenie celej veci si vyžaduje čas.

Toto ale nie sú jediné hry, kde sa dá s obsahom loot boxov obchodovať. Podobne je na tom aj populárne PUBG a mnoho iných hier. Ich fungovanie zatiaľ nebolo nijako ovplyvnené, no po dnešku sa dá očakávať, že sa veci zmenia, minimálne pre hráčov v Holandsku.

Posledné mesiace ukázali že problematiku kupovania náhodných predmetov treba riešiť, no ukázalo sa aj to, že názory krajín sú rozdielne. Zatiaľ čo Holandsko ide iba po krku hrám, kde sa dá s obsahom lootboxov obchodovať, Belgicko bojuje proti všetkým lootboxom, teda aj proti Overwatch. Takéto rozdielne postoje voči lootboxom by mohli podstatne sťažiť vývoj a hlavne distribúciu hier v rôznych krajinách a ostáva nám len čakať a pozerať, na ktorú stranu sa pridajú vlády ostatných krajín a aké riešenia v rámci problematiky loot boxov sa objavia v budúcnosti.

 

Zdroj: steam

 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk