Vývojárka zrušenej Star Wars hry opustila EA

Vývojárka zrušenej Star Wars hry opustila EA

 

Zdá sa, že EA neskutočne premrhalo talent tvorcu série Uncharted.

Amy Hennig pracovala spolu so štúdiom Visceral na Star Wars hre, ktorá mala krycie meno Project Ragtag. EA však vo svojej neskutočnej múdrosti (lebo SP hry sa vraj nepredávajú) hru zrušilo a štúdio Visceral zavrelo.

Momentálne sú časti tejto hry používané v štúdiu EA Vancouver pri tvorbe open world Star Wars hry s multiplayerovým komponentom, no Amy Hennig už pri projekte nie je.

Prezradila, že EA opustila a že momentálne nepracuje na ničom, čo má niečo dočinenia so Star Wars IP. Taktiež potvrdila, že jej Star Wars projekt bol odložený „na policu“.

„Štúdio vo Vancouveri pracuje na niečom úplne inom. Viete, keď idete do open worldu, tak všetko je úplne iné a teda aj hra bude úplne iná ako tá, na ktorej sme pracovali my. Každý z nás zbožňoval to, na čom sme pracovali a možno sa to jedného dňa opäť zjaví, no je to komplikované.“

„Technicky nie som v EA už od januára. Pracujem nezávisle a chcem aby to tak zostalo. Dúfam však, že sa mi podarí priviesť dokopy niekoľko ľudí. Maximálne však 15 na to, aby sme pracovali na nejakých projektoch a pripravili nejaký VR obsah.“

Zdroj: vg247.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk