Špekulácia: Google plánuje vstup do herného sveta

Špekulácia: Google plánuje vstup do herného sveta

V posledných mesiacoch cirkulujú herným svetom špekulácie o tom, že do herného biznisu sa onedlho pridá nový hráč. A tým hráčom nie je nikto iný, ako gigant Google.

Podľa všetkého existujú tri cesty, ktorými sa Google bude uberať.

1. vybuduje vlastnú streamovaciu platformu
2. pripraví nejaký hardvér (hernú konzolu)
3. agresívnym rekrutovaním vytvorí herné štúdiá, alebo ich rovno kúpi

Google vraj hľadá cestu do herného biznisu už relatívne dlho. Najprv sa špekulovalo, že kúpi službu Twitch, no následne priletel Amazon a Twitch Googlu vyfúkol. Google taktiež plánoval konzolu na báze Androidu, podobnú ako Fire TV od Amazonu.

V posledných mesiacoch sa však začína vstup Googlu do herného biznisu riešiť oveľa viac. Na tohtoročnej konferencii GDC sa vraj predstavitelia Googlu stretli so zástupcami viacerých herných spoločností, aby zistili záujem o streamovaciu platformu s kódovým názvom Yeti. Zástupcovia spoločnosti taktiež mali rôzne stretnutia počas E3 a podľa všetkého Google plánuje otvoriť peňaženku a kúpiť štúdiá, aby mali pre Yeti konzolu podporu.

Vyzerá to tak, že Yeti by bola služba po vzore GeForce Now. Streamovacia služba, ktorá by fungovala na každom zariadení. Jeden z ľudí, ktorí mali s Yeti projektom tú česť to popísal: „Predstavte si, že by ste hrali Zaklínača 3 na tabe v Google Chrome.“ Yeti má mať taktiež veľkú integráciu s YouTubom.

Špekulácie ohľadom druhej možnosti hovoria o tom, že Google by mal pripravovať klasickú hernú konzolu, ktorá by spolupracovala s Cloud infraštruktúrou a teda by konzola z technického hľadiska nepotrebovala súťažiť s Xboxom a PlayStationom.

To, čo plánuje Google ukáže až čas. No je jasné, že niečo plánujú. Vo veľkom verbujú vývojárov a marketérov z EA, Sony a ďalších spoločností a v januári sa k spoločnosti pripojil Phil Harrison, bývalý manažér v Sony a Microsoftu.

Zdroj: kotaku.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk