Bohemia Interactive predstavuje plány pre úspešné tituly

Bohemia Interactive predstavuje plány pre úspešné tituly

 

České herné štúdio Bohemia Interactive poodhalilo nové informácie a plány týkajúce sa ich úspešných titulov. Dôležitých aktualizácií a prípadne tiež nového obsahu sa dočká taktická strieľačka Arma 3, online survival hra DayZ aj sandboxové Ylands predstavené v minulom roku.

Plány pre Arma 3

Arma 3 nedávno oslávila štyri roky od vydania alfa verzie, počas ktorých úspešná taktická strieľačka prešla dlhú cestu plnú vylepšení a dodatočného obsahu. Z veľkej časti za to patrí vďaka aktívnej komunite poskytujúcej cennú spätnú väzbu vývojárom a vytvárajúcej nepreberné množstvo módov. Aj vďaka nim Arma 3 nedávno pokorila hranicu 4 miliónov hráčov. Fanúšikovia armádnej série sa môžu tešiť, že aj v piatom roku existencie bude okolo tejto hry patrične živo.

Verzia 1.84 s novým obsahom

Okrem bežných aktualizácií platformy sú počas tohto roka v pláne ešte dva zásadné updaty hry. Prvým z nich je aktualizácia na verziu 1.84, ktorá je plánovaná už na júl 2018. Bude obsahovať nielen niekoľko opráv enginu a platformy hry, ale zadarmo tiež prinesie nový obsah. Štúdio BRAVO ZERO ONE, ktoré sa podieľalo na DLC Jets, totiž chce osláviť prvé výročie od jeho vydania niekoľkými prídavkami.

Flotila lietadlových lodí NATO sa dočká nového prírastku v podobe lode USS Liberty patriacej do triedy Destroyer. Novinka bude mať prepracované interiéry, prinesie nové možnosti námornej palebnej podpory a umožní štart alebo opravu menších plavidiel a vrtuľníkov. Pôjde o statický objekt, ktorý pôjde umiestniť na mapu v editore scenárov.

Ďalej sa hráči môžu tešiť na raketový systém vojsk NATO MIM-145 Defender s radarovým systémom AN / MPQ-105 a raketový systém S-750 Rhea s radarovým systémom R-750 Cronus. Rozrastie sa tiež zbraňový arzenál lietadiel.

Bonus pre majiteľov Arma 3 Apex

Majitelia rozšírenia Arma 3: Apex získajú bonusový obsah v podobe nového scenára s kódovým označením "Old Man". Bude zasadený do oblasti Tanoa pripomínajúcej ostrovy južného Pacifiku, ponúkne slobodnejšiu hrateľnosť v otvorenom svete a predstaví epilóg kampaní "The East Wind" a "Apex Protocol" z pôvodnej hry. Prídavok je zatiaľ na začiatku vývoja, samotná produkcia však začne veľmi skoro.

DLC od externých vývojárov

Štúdio Bohemia Interactive pred niekoľkými mesiacmi v rámci svojich fór rozoslalo otvorenú pozvánku, v ktorej vyzíva externých vývojárov k prihláseniu ich nápadov na DLC pre Arma 3. Cieľom aktivity je nájsť vhodných adeptov, ktorí by dokázali samostatne vyvíjať prídavný obsah bez nutnosti blízkej spolupráce s autormi pôvodnej hry, aká prebiehala so štúdiom BRAVO ZERO ONE počas tvorby DLC Jets. Odozva na túto výzvu je zatiaľ veľmi sľubná. Aj napriek skutočnosti, že je stále potrebné vyriešiť množstvo administratívnych, organizačných i procesných aspektov takejto spolupráce, je predbežne plánované vydanie prvých externe vyvíjaných DLC najneskôr v priebehu budúceho roka. Pre ďalší rozvoj úspešnej vojenskej série je dôležitá aj práca s komunitami. Skvelé vzťahy s početnou základňou fanúšikov chce české štúdio ešte zlepšiť organizovaním súťaží, streamov a ďalších aktivít. Preto chce posilniť svoj tím o nového Community Managera pre Arma 3. Poslednou novinkou je experimentálny projekt využívajúci engine Arma 3, za ktorým stoja autori charitatívneho DLC Laws of War - tím z holandskej pobočky Bohemia Interactive.

Verzia 0.63 prinesie "Nové DayZ"

Opomenutá nezostala ani ďalšia známa hra z dielne Bohemia Interactive, online survival strieľačka DayZ. Aktualizácia na verziu 0.63 je teraz prístupná ako "Experimental branch" update a prináša so sebou množstvo vylepšení vrátane kľúčových zmien v engine hry. Vývoj technologického základu zabral väčšinu času z posledných 4 rokov, kedy bola hra v režime "Early Access". Vďaka najnovšiemu patchu bude konečne možné hovoriť o zážitku z hrania "nového DayZ". Napriek tomu však titul ešte čaká rad úprav a drobných vylepšení, predtým ako bude možné hovoriť o plnohodnotnom Dayz BETA.

V novej verzii sa hráči môžu tešiť na vylepšené správanie nakazených, lepšiu interakciu s predmetmi i ostatnými hráčmi, pribudnú aj nové animácie ovládania postavy a zmeny dorazia aj do súbojového systému. O realistickejšie grafické efekty, akými sú napríklad dym alebo oheň, sa postará nový časticový systém.

Kooperácia v Ylands bude pohodlnejšia

Ani vývojári sandboxového titulu Ylands nezaháľali a pripravili aktualizáciu na verziu 0.9 s názvom "Comfortable Cooperation". Prvou veľkou zmenou, ktorú prinesie, bude funkcia Sharegame. Umožní okamžité nahranie uloženého stavu hry do cloudového úložiska v momente, keď hosť opustil hru. Vďaka tomu budú ostatní hráči na jeho serveri môcť naďalej nerušene pokračovať. Ďalšou novinkou sú "Blueprint", teda plány umožňujúce automatickú stavbu vybraných budov, pokiaľ bude mať hráč všetky potrebné zdroje.

Zdroj: Bohemia Interactive, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk