Steam sa možno čoskoro dočká veľkej konkurencie

Steam sa možno čoskoro dočká veľkej konkurencie

 

Najväčšia svetová herná spoločnosť totiž plánuje spustenie svojej digitálnej platformy aj mimo Číny.

Asi vám názov Tencent veľa nehovorí, no či veríte alebo nie, ide o najväčšieho svetového vydavateľa hier z hľadiska ziskov a obratu. Oproti Tencentu vyzerajú EA, Acitivison a spol. ako chudobní príbuzní. A vlastne aj Valve. Tencet však vo veľkom operuje hlavne v oblastí Číny a okolitých krajín, takže vplyv tejto spoločnosti na nás, európskych hráčov až tak veľmi necítime. To sa však môže rýchlo zmeniť.

Digitálna distribučná sieť WeGame, ktorú Tencent prevádzkuje totiž plánuje expanziu mimo Číny. Predstavitelia spoločnosti prezradili, že: „Hong-Kong verzia WeGame sa vyvíja a plánuje sa rozširovať aj do „zámoria.“

Tencet tak plánuje zvýšiť svoj vplyv na herný trh a zároveň ho posunúť do ďalších krajín, kde sa môžu stretnúť s Valve, ako súčasným monopolným vládcom digitálneho predaja PC hier v západných krajinách. Vývoj Hong-Kong verzie WeGame totiž znamená oveľa menšie reštrikcie na obsah digitálneho obchodu ako doteraz(v Číne je veľká cenzúra na to, čo môže a čo nemôže byť v takýchto digitálnych obchodoch). Takže možno sa dočkáme súboja titánov, čo je pre PC hráčov len a len dobré.

Zdroj: wccftech.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk