Návrat k sérii Zaklínač je možný, naznačuje CD Projekt Red

Návrat k sérii Zaklínač je možný, naznačuje CD Projekt Red

 

Nová hra by sa však takmer určite nevolala „The Witcher 4“.

V poľskom štúdiu CD Projekt Red to v súčasnosti srší energiou a optimizmom.

Poliaci nielenže pripravujú celosvetovo očakávaný titul Cyberpunk 2077 s takmer 350-členným tímom vývojárov, ale z ich predchádzajúceho „megahitu“ Zaklínač 3 sa už predalo viac ako 33 miliónov kópií.

Krstným otcom Geralta úspech očividne zachutil. CD Projekt Red totiž hlási, že z doterajších čísiel ešte rozhodne nie je sýty. Práve naopak, tvorcovia hernej verzie Zaklínača toho chcú omnoho viac.

Starý príbeh, nové meno?

Tretí diel zo série Zaklínač takmer s určitosťou zostane aj tým posledným. To však neznamená, že svet, v ktorom sa príbeh „Bieleho vlka“ odohráva, navždy upadne do zabudnutia.

V rozhovore pre poľský web Bankier.pl citovanom portálom vg247 to potvrdil vedúci poľského štúdia Adam Kiciński.

„Prvé tri diely Zaklínača sú definované ako trilógia, preto by žiadny nový titul nemohol niesť názov Zaklínač 4. Zároveň však nechceme prísť o Zaklínačov svet, na ktorom sme pracovali viac než jedno desaťročie. The Witcher je jednou z dvoch značiek, na ktorej chce naša spoločnosť v budúcnosti stavať.“  

Kiciński odmietol viac prezradiť, no v rovnakom čase nevylúčil, že po uvedení Cyberpunku na trh jeho spoločnosť odhalí ďalšie detaily tajuplného projektu.

Ako dodáva stránka PC Gamer, Kicińského výrok len potvrdzuje slová spoluzakladateľa štúdia CD Projekt Red Marcina Iwińského, ktorý ešte v dávnejšom rozhovore dementoval chýry o kompletnom ukončení franšízy Zaklínač.

„Sérii The Witcher sme venovali veľkú časť našich životov. Zaklínač pre nás znamená skutočne veľa a preto jeho svet rozhodne neopúšťame,“ povedal Iwiński.

Zároveň však upozornil, že Geraltovho návratu sa fanúšikovia tak skoro nedočkajú.

The Witcher je jednou z dvoch značiek, na ktorej chce naša spoločnosť v budúcnosti stavať.

Adam Kiciński, vedúci štúdia CD Projekt Red

Nech sa teda stane čokoľvek (a kedykoľvek), vstup do magického sveta Zaklínača z inej formy či perspektívy bude takmer s určitosťou pestrým obohatením každodennej všednosti sveta pozemského.

A s veľkou pravdepodobnosťou tiež finančne návratnou investíciou pre nenásytných Poliakov.

Zdroj: vg247.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk