Fortnite v5.0 so sebou prináša okrem novej sezóny kopec noviniek

Fortnite v5.0 so sebou prináša okrem novej sezóny kopec noviniek

S príchodom 5. sezóny dostávame okrem skinov veľa funkcií, ktoré ocení nejeden hráč v doteraz najväčšej aktualizácii, aká do Fortnite zavítala.

Ďalšia veľká aktualizácia pre Fortnite s označením 5.0 prináša novú sezónu, ktorá je priateľskejšia či už pre platiacich alebo nie. Battlepass stojí stále 950 V-Bucks a obsahuje 7 skinov, nové glidery, krompáče, emoty a skrátka všetko, čo obsahoval aj minulý Battlepass, no sú tu malé zmeny. Zo 7 skinov sú tak ako v 4. sezóne 2, ktoré sa postupne "vylepšujú". Tentoraz sa, ale doplnky na skiny neotvárajú pomocou levelov, ale podľa veľkosti XP, ktoré musíte zarobiť. Množstvo ktoré musíte získať sa veľmi nelíši tým, ktoré ste museli nazbierať minulú sezónu v podobe levelov, no je tu zmena, ktorá poteší snáď každého. Tou je, že keďže vylepšenia záležia od nazbieraného XP, tak môžete tieto vylepšenia získať aj po skončení tejto sezóny, teda budete ich môcť získať aj v ďalšej sezóne, alebo dokedy budete potrebovať. 

Taktiež ako v minulej sezóne, sú tu aj týždenné úlohy, ktoré ak splníte všetky v aspoň 7 týždňoch z 10, tak otvoríte skin, o ktorom sa zatial ešte nevie poriadne nič. Novinkou je, že aj neplatiči, teda tí, ktorí si Battlepass nekúpia, budú dostávať každý týždeň nové úlohy. Riešené to je tak, že prvé 3 úlohy v každom týždni budú pre všetkých a zvyšné 4 budú len pre majiteľov Battlepassu.

Všetko čo som zatiaľ zhrnul sa týkalo len Battlepassu, no v hre sa toho zmenilo oveľa viac ako len prítomnosť nových kozmetických prvkov. Po celej mape je kopec nových predmetov a miest. Na mapu bola pridaná púšť a aj 2 nové miesta s menom Paradise Palms a Lazy Links. Okrem týchto vyššie spomenutých miest sú všade aj malé neoznačené body, o ktorých si Epic Games myslia, že by sme mali navštíviť. A tak pridali do hry golfové vozíky. Vojde sa do nich celá skupina, teda 4 hráči. Strecha tohto vozíka slúži ako trampolína a zároveň driftovaním s vozíkom nabíjate niečo podobné nitru, teda dočasné zrýchlenie. Aby sa pasažieri nenudili, môžu sa nakláňať a tým pomôcť vodičovi, alebo aj nie. V traileri vyššie ste mohli vidieť ako hráči hrajú plážový volejbal, golf alebo aj basketbal. V Battlepasse sa tieto predmety nachádzajú, no zatiaľ nevieme ako budú fungovať a či si budú môcť tieto minihry vyskúšať aj ľudia, ktorí si za Battlepass nezaplatia. 

 

Do hry boli taktiež pridané portály (rifty), do ktorých môžete vojsť. Premiestnia vás späť do vzduchu a môžete tak v podstate znovu vyskočiť z autobusu. Ďalšou zaujímavou novinkou je, že siedme, ôsme a deviate zmenšovanie kruhu bude iné, ako to na ktoré sme zvyknutí. Menší kruh, ktorý by bol v podstate bezpečným miestom pred búrkou, sa bude počas toho ako sa bude búrka blížiť pohybovať. Nikto tak nebude v bezpečí a určite to je niečo, na čo si musíte dať pozor. Zmena, ktorá bude vítaná všetkými hráčmi, sa bude týkať brokovníc. Ako vieme, brokovnice strieľajú projektily, tie už nebudú lietať náhodným smerom, ale vždy tým istým. Zároveň budete aj vidieť, koľko projektilov trafilo nepriateľa. Bude to zobrazené pri mieridle malým číslom. Ťažká brokovnica taktiež odteraz strieľa 10 projektilov namiesto doterajších 5 (poškodenie ostáva nezmenené).

 

Ak niekedy budete musieť hrať bez zvuku, tak bola pre všetky platformy pridaná zvuková vizualizácia. Na mobiloch to funguje od začiatku a je to kruh v strede obrazovky, ktorý vám zobrazuje, ktorým smerom sa strieľa, nachádza bedňa, alebo odkiaľ počuť kroky. Možno si poviete, že to je veľká výhoda pre toho, kto sa tak rozhodne hrať, no počas toho ako to budete mať zapnuté, nebude hra vydávať žiaden zvuk (samozrejme na mobiloch to bude tak ako doteraz, čiže budete mať aj vizualizáciu aj zvuk).

Nakoniec už len zhrniem pár funkcií, o ktorých by ste mali vedieť. Hráči, ktorí sa dostali dole (niekto ich zabil, ale ešte nie sú mŕtvi) počas toho ako kľačali, budú kľačať aj keď ich dvihnete (oživíte). V 50v50 alebo v móde tímy po 20 môžete dostať XP za dvihnutie (oživenie hráča) len 3krát za hru (30XP za prvé a 10XP za druhé a tretie). A cez hráčov, ktorí sú dole (niekto ich zabil, ale nie sú mŕtvi) budete môcť preskočiť, lebo už nebudú zaberať toľko miesta ako keby stáli. Tak to je všetko hlavné, čo prišlo v tejto veľkej aktualizácii a my môžeme očakávať kopec chýb, ktoré budú viesť k ďalšej aktualizácii o také 3 dni, ako vždy.

Zdroj: EpicGames

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk