Mysteriózna adventúra Call of Cthulhu dostáva dátum vydania na Steame

Mysteriózna adventúra Call of Cthulhu dostáva dátum vydania na Steame

 

Zaradí sa medzi najlepšie "lovecraftovské" hry?

Call of Cthulhu od štúdia Cyanide sľubuje priniesť temný a dospelý zážitok pre hráčov, ktorí milujú báť sa a odhaľovať rôzne desivé tajomstvá. A to aj napriek tomu, že simulátoru chodenia to v hororovom žánri príliš nesvedčí. Veď len spomeňte na Kholat alebo nedávno vydanú tragédiu Agony. Dôvodom je, že hra sa bude skutočne zameriavať na hrateľnosť a dokonca prinesie aj početné RPG prvky (vrátane zaujímavého faktoru šialenstva, kedy sa hlavná postava doslova zblázni, ak budú na ňu doliehať depresívne situácie príliš často).

Hra má pôsobiť ako detektívka v známom hororovom univerze, v ktorej sa zhostíme vyšetrovateľa Edwarda Pierceho. Ten bol poverený vyšetriť záhadnú smrť rodiny Hawkinsových v ich impozantnom kaštieli nachádzajúcom sa v odľahlom kúte ostrova Darkwater Island. Hľadiac na obrázky, atmosféra bude skutočne pôsobivá. Hustá hmla, tajomné močiare, tmavé až chladné odtiene farieb. Tým všetkým bude chcieť hra vybudovať svoju atmosféru.

Kedy by hra mala vyjsť? Podľa všetkého 30. októbra 2018, nakoľko presne takýto dátum sa objavil na stránkach Steamu. Samotní tvorcovia ale zatiaľ neposlali žiadnu tlačovú správu, ktorou by uvedený dátum potvrdili, no osobne si myslíme, že je len otázkou času, kedy uvedený dátum potvrdia. Na Steame sa totiž placeholdery vyskytovať nezvyknú.

Zdroj: DSOG

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk