Falloutu New Vegas 2 sa asi nedočkáme

Falloutu New Vegas 2 sa asi nedočkáme

Bethesda už nechce požičať Fallout značku externému štúdiu a radšej bude na nových tituloch sama.

Fallout New Vegas je dodnes považovaný za najlepší titul „z novej trojice“ u veľkej skupiny hráčov. Fanúšikovia ocenili to, že hra sa snažila byť verná prvým dvom dielom a priniesla komplexnosť tam, kde sa Bethesda snažila veci zjednodušovať. Hra bola vyvíjaná štúdiom Obsidian a tí sa vyjadrili, že by radi pracovali na pokračovaní.

Zdá sa však, že sa to tak skoro nestane. Šéf Bethesdy Todd Howard sa totiž vyjadril, že napriek tomu, že oceňuje práce Obsidianu na New Vegas, radšej budú nové diely hry vyvíjať interne. „Nikdy nehovor nikdy, no teraz sa sústreďujeme vyvíjať veci interne, nakoľko sú naše štúdiá tak veľké. Takže je to málo pravdepodobné, no nepovedal by som, že nemožné.“

Bethesda má momentálne tri štúdiá. Hlavné v Marylande, ktoré je známe všetkými TES hrami a momentálne pravdepodobne pracuje na TES VI a Starfielde, zatiaľ čo nová pobočka v Austine pracuje na Fallout 76. Bethesda má okrem toho ešte jedno štúdio v Montreale. Takže pracovnej sily majú asi dostatok a Obsidian si musí nájsť iné projekty.

Zdroj: gamespot.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk