Fortnite zvýšil hodnotu Epic Games na 8 miliárd $

Fortnite zvýšil hodnotu Epic Games na 8 miliárd $

 

Zdá sa, že staviť na Battle Royale sa viac ako vyplatila.

Podľa Bloombergu to vyzerá tak, že nákupy mikrotransakcií a free-to-play model sú celkom schodným riešením na to, aby ste sa stali miliardárom. Teda miliardárom sa stal CEO Epic Games Tim Sweeney, ktorému sa vyplatilo naskočenie na Battle Royale vlak. Hodnota firmy je totiž odhadovaná na 5 – 8 miliárd dolárov.

Áno je pravdou, že je to hodnota celej firmy, teda aj licencovania Unreal Enginu, no odhad, že Fortinite prinesie vývojárom dve miliardy za tento rok celkovej hodnote firmy určite pomohol. Len pre porovnanie, v roku 2013, v čase, kedy Tencent kúpil 40% firmy, odhadovaná hodnota firmy bola stanovená na 825 miliónov dolárov, čo je tak 10% súčasnej hodnoty.

Navyše, podľa zákulisných informácií zo strany investorov vo firmách ako Activision alebo Electronic Arts, pri záujme o akvizíciu firmy, by sa jej trhová hodnota mohla vyšplhať až na závratných 14 miliárd $.

Otázkou však je, či sa Epicu podarí tento naštartovaný trend popularity udržať. Je jasné, že rásť sa nedá večne a hlavne v hernom biznise sa trendy menia pomerne často. Ale tak ako minulý rok bol rokom lootboxov, tento rok je rokom Battle Royale. A na „hypetrain“ naskakujú ďalší a ďalší.

Zdroj: pcgamer.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk