Chystá sa Monster Hunter: World PC beta?

Chystá sa Monster Hunter: World PC beta?

Do vydania Monster Hunter: World ostáva iba pár týždňov a zdá sa, že hráči možno budú mať možnosť vyskúšať si lov už o pár dní skôr.

Monster Hunter: World vychádza na PC 9. augusta. Na konzolách hra vyšla už v januári a zožala hromadu úspechov, či už od veteránov alebo nových hráčov. Podľa doterajších ohlasov totiž ide o titul, ktorý je najviac ústretový voči nováčikom hernej série, no zároveň nebol osekaný o dôležité mechaniky a tak zabaví aj skúsených lovcov príšer.

Príšery je možné loviť osamote, avšak Monster Hunter je známy aj vďaka zážitku, ktorý ponúka skupinkám hráčov. Ponúka totiž co-op akciu pre 4 hráčov. Keďže táto hra v podstate tvorí vlastný žáner a v našich končinách na PC neexistuje zatiaľ plnohodnotný ekvivalent, hráči nedočkavo čakajú na vydanie PC portu. Vznikajú veľké otázky okolo toho, či bude port urobený dobre, či bude optimalizovaný, aké grafické možnosti ponúkne a podobne. Keďže už máme za sebou niekoľko nepodarených PC portov konzolových hier, takéto obavy sú na mieste.

Našťastie sa ale zdá, že hráči budú mať šancu vyskúšať si Monster Hunter: World ešte pred oficiálnym vydaním.

IGN totiž zverejnilo včera na Twitteri príspevok o tom, že sa púšťajú do hrania Monster Hunter: World bety pre PC. Následne odpovedali na otázku, či bude beta dostupná verejnosti slovami, že veria, že pred vydaním bude spustená buď open beta alebo beta pre hráčov, ktorí si hru predobjednali.

Odvtedy už ubehlo pár hodín a na internete sa objavili prvé nahrávky toho, ako MH:W na PC vyzerá. Rôzne zahraničné weby a väčší streameri dostali prístup do beta verzie a to nám dalo možnosť nahliadnuť na to, ako PC port bude fungovať. Podľa všetkého to bude podarený kúsok.

Hra ponúka možnosť uzamknúť FPS na hodnote 60 alebo môžete nechať počet snímkov za sekundu vyrásť aj na dvojciferné čísla. Loading screeny, teda čas na nahranie herných oblastí, je oveľa rýchlejší než na konzolách. Herné menu tiež ponúka veľa možností, ako si upraviť grafické detaily a na najvyšších detailoch je počítačový Monster Hunter ďaleko napred pred tým, ako hra vyzerá na konzolách. Na ovládanie je možné použiť herný ovládač alebo myšku s klávesnicou.

V redakcii sme zatiaľ prístup k Monster Hunter: World nedostali, no nižšie môžete vidieť herné zábery od IGN.com a vg247.com, alebo môžete zájsť na Twitch a v kategórii Monster Hunter: World je už aj teraz niekoľko streamov PC verzie hry.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk