Nádejné RPG Knights of Light sa snaží napodobniť úspech Kingdom Come: Deliverance

Nádejné RPG Knights of Light sa snaží napodobniť úspech Kingdom Come: Deliverance

 

Veľmi zaujímavý a nádejný projekt egyptských vývojárov nenápadne pripomína český Warhorse a ich Kingdom Come: Deliverance.

Malé nezávislé štúdio Rumbling Games sa nepriamo snaží zopakovať úspech českých tvorcov, ktorí so svojim historickým RPG nakoniec dokázali prakticky nemožné. Tvorcovia, ktorí majú skúsenosti s vývojom AAA hier a vyskúšali si prácu v CD Projekt RED či Ninja Therory, sa snažia uspieť s ich chystaným akčným RPG Knights of Light, ktoré sa má opierať o historické fakty v 7. storočí a to na území Iraku a Iránu.

Svoj nádejný projekt sa rozhodli zafinancovať prostredníctvom crowfundingovej kampani na Kickstarteri, kde do dnešného dňa vyzbierali zhruba 6.600$, pričom by chceli vyzbierať približne 116.00$ a zostáva im ešte 52 dní. Knights of Light prezentujú ako AAA nezávislú hru a ich plány sú viac než odvážne.

 

Sľubujú unikátny bojový systém či otvorené prostredie o rozlohe 400 kilometrov štvorcových. Hru má poháňať technológia Unreal engine, takže ak budú vývojári šikovní, čo podľa sprievodných obrázkov sú, tak sa môžeme tešiť na kvalitný a moderný vizuál.

 

Z celého projektu je nadšený aj samotý Daniel Vávra, ktorý stojí za spomínaným RPG Kingdom Come: Deliverance. Vo svojom statuse vyzýva ľudí, aby tento nádejný projekt prostredníctvom Kickstarteru podporili.

Zaujímavosťou je aj fakt, že sa hra nesnaží držať striktne histroických faktov a uvidíme v nej aj fantasy prvky. Zaujímavosťou je aj dabing v dobovej perštine. Ak sa všetko podarí dostať do úspešného konca, tak by sme sa hry Knights of Light mohli dočkať v roku 2020 a to na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Zdroj: kickstarter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk