Discord Store – nová konkurencia pre Steam?

Discord Store – nová konkurencia pre Steam?

 

Populárna služba plánuje svoju popularitu využiť.

Steam je v poslednej dobe nielen kritizovaný, ale začína pociťovať aj dôsledky svojich rozhodnutí. Žiadna kvalitatívna kontrola, kopa herného odpadu znamená to, že hlavne kvalitní indie vývojári sa začínajú obracať a hľadať alternatívy. Okrem toho, ani Fallout 76 nebude na Steame.

A teraz prichádza Discord. Služba, ktorá získala v posledných mesiacoch extrémnu popularitu medzi PC hráčmi, dostane obchod. No na rozdiel od toho Steam obchodu, do Discord Store sa dostanú iba preverené a kvalitné hry. Tvorcovia Discordu ich obchod charakterizujú ako „pohodlnú knižnicu v susedstve“ kde vždy nájdete najnovšie a najlepšie hry.

Okrem toho spustia aj program First on Discord pre tvorcov hier. Ak sa tvorca hry rozhodne pre jej vydanie najprv na Discorde výmenou za promo a ďalšie formy podpory. A ak ste z fragmentácie PC trhu trochu rozrušení, tak vedzte, že po novom si budete môcť pridať všetky vaše hry z počítača do Discordu, kde ich budete mať pekne pokope.

Vzhľadom na to, že Discord používa viac ako 150 miliónov ľudí to môže byť veľmi dôležitý krok. A pre PC hráčov to znamená nového konkurenta pre Steam. Po Uplay, Origine, GOG, Bethesda Launcheri, Battle.net a ďalších službách.

Zdroj: blog.discordapp.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk