Tvorcovia League of Legends sú v problémoch

Tvorcovia League of Legends sú v problémoch

 

Riot Games majú problematický vzťah so svojim vlastníkom Tencentom.

Aj keď by sa mohlo zdať, že v krajine League of Legends je všetko v úplnom poriadku, nie je to tak. Podľa informácií zvnútra firmy sú vzťahy s vlastníkom, čínskym herným gigantom Tencent veľmi napäté už niekoľko rokov. Dôvod? Klesajúca hráčska základňa zlatej bane s názvom League of Legends a taktiež aj pôsobenie Tencentu na mobilnom trhu.

Poďme však pekne po poriadku. Tencent kúpil spoločnosť Riot Games v roku 2011, v čase, keď bol League of Legends prakticky najhrávanejšou hrou na svete. Je však zrejmé, že z vrcholu smeruje cesta už len nadol a to presne sa deje s populárnou hrou. Tencent tak prišiel sa spoločnosťou s návrhom, aby League of Legends vydali aj ako mobilnú hru, čo tvorcovia odmietli s tým, že takáto hra sa na mobilnú platformu skonvertovať nedá.

Tencent tak nelenil a pripravil vlastnú MOBA hru na mobily, Arena of Valor v 2015. Keď sa to však dozvedeli v štúdiu boli znechutený z toho, že Tencent vykradol ich IP a pripravil okolo toho hru. Keď s týmito tvrdeniali prišli za svojou materskou spoločnosťou, tá zabezpečila, aby sa dostatočne odlišovala od populárneho LoLka.

Prišiel však ďalší problém. Hráči sa od LoL presunuli k iným hrám. Konkrétne k PUBG a Fortnite. A Tencent sa začal presúvať spolu s hráčmi (Tencent vlastní aj tvorcov Fortnite aj tvorcov PUBG). Zisky z League of Legends klesajú a zapríčinili prepúšťanie v Riot Games. Podľa informácií, v Marci sa konal v Riot Games míting na ktorom bolo povedané, že ak bude firma takto pokračovať ďalej, tak sa dostane do finančného deficitu. Zdá sa tak, že Riot Games musia pracovať hlavne na tom, aby do budúcnosti vytvorili niečo čo hráčov zaujme, ak chcú prežiť, pretože aj napriek tomu, že sa navonok tvária, že je všetko OK a že ich vzťahy s Tencentom sú skvelé, tak zjavne ich LoL už veľmi dlho finančne nepotiahne. Ale uvidíme.

Zdroj: dotaesports.com

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk