Valve chce spraviť všetky Steam hry hrateľné na Linuxe

Valve chce spraviť všetky Steam hry hrateľné na Linuxe

 

Valve plánuje odstrániť jeden z najväčších dôvodov neúspechu Steam OS.

Spoločnosť Valve pred nejakým časom vydala Steam OS spolu so svojimi Steam Machines. To, že išlo o neúspech asi netreba pripomínať. Väčšina výrobcov Steam Machines prešla na Windows a Valve ostali len oči pre plač. Problémom tak je, že ak to človek myslí s hraním nových hier na PC vážne, tak Windows je jediná možnosť, nakoľko počet podporovaných hier na MacOS a Linux nie je dostatočný.

Valve však potajomky pripravuje nástroje kompatibility, ktoré umožnia, aby ste mohli svoje Windows hry hrať na Linuxe a na ďalších OS, ktoré sú postavené na Unixe.

Začiatkom týždňa boli stopy kódu k takému nástroju objavené v databáze Steamu. Kód má v sebe mód kompatibility doplnený o elementy UI, nastavenia a možnosť vnútiť nastavenia. Služba by sa mala volať Steam Play a má tento popis: Steam Play automaticky nainštaluje možnosti kompatibility, ktoré vám umožnia hry z knižnice, ktoré boli vybudované na hranie na inom operačnom systéme.

Uvidíme, čo Valve plánuje. Informácie sú zatiaľ iba tie, ktoré sa objavili v databáze a Valve nič oficiálne neoznámilo. Každopádne, pre hráčov, ktorí chcú hrať na operačnom systéme svojej voľby je to skvelá správa, že Valve im to pravdepodobne umožní. Otázkou zostáva, ako bude táto kompatibilita fungovať, či ju nebudú ovplyvňovať typické problémy emulátorov v podobe slabého frameratu atď.

Zdroj: vg247.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk