Denuvo: Neexistuje necracknuteľná hra. Chránime však úvodné predaje

Denuvo: Neexistuje necracknuteľná hra. Chránime však úvodné predaje

Denuvo tvrdí, že efekty ich technológie na hry sú zreteľné.

Spoločnosť Denuvo nie je medzi hráčmi príliš obľúbená. DRM totiž nie je niečo, čo by si hráči užívali a hľadajú každú jednu zámienku a prepad FPS na to, aby požadovali odstránenie ich anti-tamper ochrany z hier. Denuvo si však užíva priazeň herných vydavateľov a v januári bola firma odkúpená softvérovým gigantom Irdeto.

Hry, ktoré majú Denuvo ochranu sú notoricky známe ako tie, ktoré sa ťažko prelomujú pre pirátov. Napríklad Lords of the Fallen ostal neprelomený 272 dní, no neskôr sa piráti dostali do švungu a Resident Evil 7, Rime a Tekken 7 boli prelomené za menej ako týždeň. Elma Fischer z Denuva však tvrdí, že pracujú na tom, aby to priáti nemali jednoduché. 

Elmar Fischer, šéf spoločnosti však prezradil: „Každá ochrana hry bude jeden deň prelomená, neexistuje totiž neprelomiteľný produkt. Čo však robíme my je to, že chránime úvodné predaje hry.“ V praxi to znamená posunúť čas cracknutia hry na čo najneskôr, aby si hráči hru kúpili.

„Asi každý vidí, že hry sa pirátia, no je ťažké povedať, koľko z hráčov by si hru skutočne kúpilo. Odhadujeme však, že aj keby to bolo úplne malé percento, zisk z vydania hry sa zvýši dramaticky.“

Zdá sa, že Denuvo je (očividne) spokojné a spokojní sú aj vydavatelia. Takže to vyzerá, že Denuvo nikam nepôjde.

Zdroj: gamesindustry.biz

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk