Valve mení systém zobrazovania hier so sexuálnym a násilným obsahom

Valve mení systém zobrazovania hier so sexuálnym a násilným obsahom

 

Odteraz budú musieť vývojári bližšie opísať kontext.

Pred niekoľkými týždňami sme vás informovali o tom, že niektoré hry patriace do žánru vizuálnych noviel majú problém dostať sa na Steam, pretože Valve ich automaticky považuje za hry so sexuálnym obsahom a preto im zakazuje prístup. Už vtedy sa hovorilo o tom, že Valve pracuje na nástrojoch, ktoré tieto systémy zlepšia. A tie sú tu.

Odteraz budú musieť vývojári slovne opísať každý násilný a sexuálny obsah. Napríklad Left 4 Dead 2 po novom ukazuje: „Left 4 Dead 2 obsahuje intenzívne násilie, krv a „gore“ (ktorý zahŕňa oddeľovanie častí tela u postáv, ktoré vyzerajú ako zombíci) a taktiež aj nadávky.“

Valve prezradilo, že každý vývojár, ktorý chce vydať na Steame hru s takýmto obsahom bude motivovaný, aby čo najlepšie opísal výskyt takýchto prvkov v hre.

Okrem toho Valve aj presnejšie definovalo pojem „trolling na Steame.“ Pri poslednej kontroverzii ohľadom toho, akým hrám je sprístupnená možnosť vydania na Steame prezradili, že zákaz dostanú len hry, ktoré sú pokusom o trolling. Teraz definovali, že trollovia sú vývojári, ktorí nemajú úprimnú snahu urobiť a predávať hry hráčom. Predpokladáme, že to zahŕňa hry, ktorých existencia spočívala len v získaní achievementov, či predaji Steam kartičiek.

Zdroj: pcgamer.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk