Ciri v seriáli The Witcher (podľa všetkého) nebude bielej pleti

Ciri v seriáli The Witcher (podľa všetkého) nebude bielej pleti

 

SJW spoločnosť si môže opäť mydliť ruky.

Nie sme rasisti, nie sme podporovatelia žiadnych extrémistických myšlienok, no ak sa v mene pochybnej, rasovo umelo vyváženej spoločnosti začnú upravovať historické fakty a reálie umeleckých diel, len aby bola zachovaná diverzita rás bez ohľadu na logickosť, pôvodnú prirodzenosť a dlhodobo zažité skutočnosti, začíname chytať amok a hľadať prvého človeka po blízku, na ktorom by sme si mohli vybiť frustráciu.

Z inzerátu uverejneného na stránkach National Youth Theatre vyplýva, že tvorcovia Netflixom pripravovaného seriálu o zaklínačovi Geraltovi neplánujú obsadiť do role Ciri belošku. Konkrétne hľadajú 15 až 16 ročné BAME dievča, ktoré by dokázalo zahrať dievča vo veku 13 až 14 rokov. Skratka BAME pritom znamená "Black Asian Minority Ethnicity".

Povedzte, čo chýba tejto snehobielej Ciri, ktorej výzor vychádza priamo z kníh? Absolútne nič.

Ciri by tak podľa všetkého mala hrať buď černoška alebo aziatka, jednoducho niekto, kto nie je biely. To všetko v menej modernej spoločnosti, kde sa "inovatívnym" myšlienkam medze nekladú a do úloh sa obsadzujú ľudia majúci s predlohou pramálo spoločné. Ako napríklad svojho času v prípade televízneho filmu Julius Caesar, v ktorom sa hlavnej úlohy zhostil černošský herec Jeffery Kissoon.

Prečo by podľa nás mala Ciri hrať práve belošská herečka? Odpoveď je jednoduchá. V knihách je Ciri opísaná ako dievča bledej pleti s popolavo-sivými vlasmi. Preto.

Nezabudnite si prečítať aj o hercovi, ktorý bol obsadený do role Geralta

Zdroj: NYT

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk