Skyrim mod Enderal má vlastnú steam sekciu

Skyrim mod Enderal má vlastnú steam sekciu

 

Na Steame vychádza všeličo, no nie každý deň sa stáva, že sa svojho vydania dočká aj nejaký herný mod.

Enderal je ale viac než len obyčajný Skyrim mod. Ide o počin nemeckého tímu SureAI, ktorý bol prvýkrát sprístupnený v roku 2016.

Do hry pridáva hromadu obsahu, až by sa dalo hovoriť o akomsi rozšírení alebo samostatnej hre. Hráči, ktorý si Enderal stiahnu sa môžu tešiť na úplne novú oblasť a sériu herných úloh, príbeh a iné menšie vylepšenia. Autori modu sa snažili zachovať podstatu Skyrimu, no zároveň zmenili veci tak, ako uznali za vhodné. Napríklad boli pridané EXP body a fast travel bol z hry odstránený. Nové herné postavy sú nahovorené a mod obsahuje anglickú aj nemeckú lokalizáciu, pričom za hlasmi nejednej postavy stoja ľudia s profesionálnym zázemím v oblasti dabingu.

Najväčším problémom modu bolo, že menil hru tak veľmi, až nebol kompatibilný s ničím iný. Mod bolo treba stiahnuť z webu SureAI. Následne sa nainštaloval a prepísal veľa pôvodných Skyrim súborov. Hráči tak museli mať jednu inštaláciu Skyrimu, do ktorej dali Enderal a pokiaľ si chceli zahrať aj „normálny“ Skyrim, museli si hru nainštalovať aj druhýkrát.

To je samozrejme veľmi nepraktické riešenie, ktoré bude už čoskoro minulosťou. Enderal totiž dostal v Steam Store vlastnú stránku, prostredníctvom ktorej bude vydaný niekedy tento rok. Bude zadarmo dostupný pre každého, kto vlastní základnú verziu Skyrim hry. Pre hranie budete musieť mať nainštalovaný Skyrim, no pôjde o samostatnú hru zo Steamu a tak by nemal Enderal zasahovať do inštalácie Skyrimu.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk