Päť rokov po vydaní hráči recenziami zvozili Rome II: Total War. Kvôli ženám

Päť rokov po vydaní hráči recenziami zvozili Rome II: Total War. Kvôli ženám

 

Autori pritom tvrdia, že nič hre neupravovali a recenzie sú tak neopodstatnené.

Hra Rome II: Total War od štúdia Creative Assembly vyšla už v roku 2013 a jej hodnotenia boli veľmi pozitívne. Preto bolo prekvapením, keď v posledných dňoch začalo toto hodnotenie padať, kvôli viac ako 650 negatívnym recenziám v krátkej dobe. Prečo?

Ženy. Teda v prípade Rome II generálky ženského pohlavia. Hráči totiž tvrdia, že po nedávnom Ancestral update sa výrazne zvýšila šanca, že generál, ktorého v hre dostanete bude ženského pohlavia. Všetko to potom naštartoval screenshot Steam používateľa Erick, ktorému sa pošťastilo dostať 5 postáv generálok.

To čo nasledovalo, je klasika. Užívatelia sa začali pýtať na historickú presnosť a vytvorili mod do hry, ktorý počet ženských postáv redukoval. Predstavitelia Creative Assembly zrušili vlákno vo fóre s odkazom, že hra nie je historicky presná ale historicky autentická a keď sa hráčom nepáči že tam majú ženy, môžu si hru buď zmodovať alebo prestať hrať.

To naštartovalo ďalších užívateľov, ktorí z tejto situácie urobili veľkú kauzu, pričom vývojári hry tvrdili, že žiadne pravdepodobnosti toho že získate ženskú generálku nezvyšovali a to čo sa stalo užívateľov Erickovi bola náhoda.

Výsledkom toho bolo, že užívatelia začali vo veľkom zverejňovať negatívne recenzie na hru, ktoré v poslednej dobe zaplavili Steam. Podľa všetkého však celkom neprávom, nakoľko CA trvajú na svojom, že nič v hre neupravovali.

Zdroj: pcgamer.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk