Štúdio CD Projekt RED spolupracuje so štúdiom zodpovedným za multiplayer v Dying Light

Štúdio CD Projekt RED spolupracuje so štúdiom zodpovedným za multiplayer v Dying Light

Dostane Cyberpunk 2077 multiplayer? Šanca tu existuje.

Spolupráca medzi štúdiom CD Projekt RED a kanadským štúdiom Digital Scapes je oficiálne späčaťená. Pýtate sa kto tvorí štúdio Digital Scapes? Toto štúdio tvorí tím ľudí z veľmi známych herných štúdií ako BioWare, Relic a Radical. V podstate ide o dlhodobú spoluprácu medzi týmito štúdiami, kde sa bude kanadský partner spolupodieľať na vývoji a technologických riešeniach hry Cyberpunk 2077.

Zatiaľ nie je známe čo si máme predstaviť pod slovným spojením technologické riešenia ale predošlá práca štúdia Digital Scapes môže poskytnúť nápovedu. Kanadské štúdio totiž vyvinulo PvP "Invasion mode" pre hru Dying Light. Vzhľadom na opis spoločnosti Digital Scapes na LinkedIne je dosť možné, že štúdio bude vývijať multiplayer pre Cyberpunk 2077. Dokonca na to na E3 hráčov aj jemne navnadili alebo skôr poskytli nepriame informácie, že multiplayer bude dostupný po vydaní hry.

Tak či onak, určite stojí za zmienku, že štúdio CD Projekt RED hľadá vonkajšiu pomoc vo vývoji hry Cyberpunk 2077. Naposledy keď hľadali vonkajšiu pomoc to nadobudlo podobu zrušenej hry The Witcher: White Wolf pod štúdiom Widescreen Games. Tento neúspech skoro položil štúdio CD Projekt RED na kolená, no dnes je situácia iná a uvidíme, čo sa stane ďalej.

Zdroj: Eurogamer, LinkedIn

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk