Vydanie Black Ops IIII sa zatiaľ na počte hráčov PUBG neprejavilo

Vydanie Black Ops IIII sa zatiaľ na počte hráčov PUBG neprejavilo

Na druhú stranu, hra je veľmi populárna na Twitchi.

Zdá sa, že Activision s Treyarchom narazili na zlato pridaním Battle Royale módu do nového Call of Duty. Minimálne teda z pohľadu štatistík na Twitchi. Hru totiž v posledných dňoch sleduje na Twitchi obrovské množstvo ľudí, čomu pomáha hlavne implementácia Battle Royale módu, no taktiež aj to, že hru streamujú najpopulárnejší streameri ako Ninja či Dr Disrespect. Momentálne je maximum súčasne sledujúcich divákov 449 585.

Dôležitejšia otázka je však to, ako sa vydanie tejto hry prejavilo na popularite hier ako PUBG a Fortnite. A nakoľko na Fortnite neexistujú štatistiky, nakoľko hra vyšla cez Epic Games Launcher, tak sa pozrieme na to, čo vydanie Black Ops IIII spravilo s počtom hráčov v PUBG.

Hra už nejaký ten mesiac nie je taká populárna ako bývala na začiatku tohto roka a momentálne sa počet súčasne hrajúcich hráčov pohybuje okolo 800+ tisíc cez týždeň a 900+ tisíc cez víkendy. To sa od vydania Black Ops IIII zatiaľ vôbec nezmenilo. To, ako je to na konzolách, to už je ťažšie predpovedať, nakoľko dáta nie sú dostupné.

Uvidíme však, či lepší technický stav Black Ops IIII postupom času nepritiahne čoraz viac hráčov PUBG a autori sa budú musieť veľmi snažiť, aby ich udržali pri svojej hre. Pretože ďalšia konkurencia v podobe Royale módu v Battlefield V je na ceste.

Zdroj: steamcharts/twitchtracker

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk