Black Ops IIII je horšou hrou ako beta. Lebo Activisionu sa nechce investovať do serverov

Black Ops IIII je horšou hrou ako beta. Lebo Activisionu sa nechce investovať do serverov

 

Napriek obrovským zárobkom série firma stále odmieta solídnu infraštruktúru v hre.

Zdalo sa vám, že počas hrania Black Ops IIII ste niekedy boli zastrelení v momente, keď ste už boli v kryte? Zdá sa vám, že hra funguje „inak“ ako v bete? Nie, nie je to iba váš pocit, hra je naozaj iná, ako bolo to bolo v bete.

Ako je to možné? Pri mutliplayerových hrách je veľmi dôležité, ako často sa posielajú dáta od vás, hráča, smerom k serveru a naspäť. Server vyhodnocuje všetky dáta a na základe toho vlastne celá hra pre viacerých hráčov funguje. Preto napríklad kompetitívne hry ako CS:GO majú vysoký „tickrate“ serverov, čo je údaj, ktorý ukazuje, ako často za jednu sekundu sa odosielajú informácie na server. Pri Call of Duty: Black Ops IIII bete bol tento tickrate 60Hz v multiplayeri a 20Hz v Battle Royale móde, pričom tých 20Hz je tragicky málo. Väčšia hráčov tak očakávala, že v plnej verzii hry sa tickrate v BR móde zvýši na 60Hz, aby sa hra hrala minimálne tak dobre ako v multiplayeri.

Ale to by za sériou nemohol stáť Activision, ktorého úlohou je minúť čo najmenej a zarobiť čo najviac. Autori hry tak namiesto zvýšenia tickrate v Battle Royale móde znížili tickrate v multiplayeri na 20Hz, čo je vzhľadom na fakt, že máme rok 2018 viac ako na smiech.

Takže nie, nie je to vašim pripojením. Je to chamtivosťou. Ako spomínal jeden komentár na reddite: Už na prelome tisícročí boli bežné servery s 30Hz tickrate. Teoreticky by sa to dalo považovať aj za klamanie zákazníkov, ktorí boli v bete presvedčení, že dostanú lepší produkt, ako v skutočnosti dostali.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk