The Quiet Man od Square Enix a tvorcov pôvodného Prey sa stal totálny prepadákom

The Quiet Man od Square Enix a tvorcov pôvodného Prey sa stal totálny prepadákom

 

Keď len vízia nestačí.

The Quiet Man, akčná filmová adventúra, ktorá bola ohlásená minulý rok na E3 mala priniesť, aj keď kratší, no silný kinematický zážitok spájajúci scény hrané skutočnými hercami a hernými pasážami, v ktorých išlo jednoducho o to, aby ste niekomu rozbili zobák. Podľa hodnotení hry na Steame môžeme vidieť, že hra síce priniesla kratší kinematický zážitok, no ten je neúnostne nudný a spomínané herné pasáže obsahujú jeden z najhorších súbojových súbojov vôbec.

Hra síce nestojí typických 60 eur ale omnoho menej (približne 15 eur), čiže tvorcovia asi rátali s tým, že nemôžu útočiť na plnú AAA produkciu, no aj tak je výsledok giganta Square Enix a talentovaných vývojárov z Human Head Studios, ktorí nám svojho času priniesli obľúbený Prey alebo uznávanú akciu Rune, viac než len sklamaním. Súčasné hodnotenie na Steame činí hrozivých 31% a časom to môže byť ešte horšie (hoci samozrejme nemusí).

Čo sa v hre podľa užívateľských recenzií nepodarilo? V podstate všetko. Hra ponúka dlhotrvajúce cutscény, ktoré aj keď sú dobre natočené, tak nedokážu udržiavať pozornosť hráča po celý čas, a krátke herné pasáže s poriadne nepodarenými súbojmi. Interakcia vo svete má byť prísne limitovaná a hrateľnosť, ak sa o hrateľnosti teda dá vôbec hovoriť, zase absolútne repetitívna.

Zdá sa, že tento experiment Square Enix tak trocha nevyšiel.

Zdroj: Steam

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk