V League of Legends zavládol K-pop ošiaľ

V League of Legends zavládol K-pop ošiaľ

 

Najnovšia pieseň majstrovstiev v League of Legends oslovila nie len fanúšikov kórejskej popovej hudby.

Najnovšia pieseň majstrovstiev v League of Legends oslovila nie len fanúšikov kórejskej popovej hudby.

Zatiaľ čo Blizzard môže po víkende smutne čítať nahnevané reakcie hráčov, Riot má za sebou opäť raz obrovskú šou. Blizzcon 2018 totiž nebola jediná veľká akcia, ktorá sa posledné dni konala. 03. novembra sa v Južnej Kórei v meste Incheon odohralo finále tohtoročných majstrovstviev v League of Legends.

Pár dni pred vyvrcholením súťaže sa na internet dostali Ahri, Akali, Evelyn a Kai'Sa skiny v K/DA tématike. Pre K-pop fanúšikov bolo na prvý pohľad jasné, odkiaľ zobrali autori inšpiráciu, nakoľko tu vidieť nejeden z prvkov žánru. Potom už bolo takmer jasné akým smerom sa bude uberať hudobný doprovod pred záverečným súbojom o svetový pohár.

Očakávania sa naplnili a Riot odštartoval 3. novembra veľkú šou. Na pódiu odznela pieseň K/DA - "POP/STARS". Hlasmi pesničky sú Madison Beer, Miyeon a Soyeon zo skupiny (G)I-DLE a Jaira Burns. Na vokáloch sa podieľala Harloe a celú produkciu mal na svedomí hudobný tým z Riotu.

Už niekoľko rokov Riot poteší fanúšikov počas majstrovstiev sveta singlami, ktoré sú doplnené kvalitnou animáciou a toto nebola výnimka. Fortiche Production (na svedomí majú aj Rise a Get Jinxed) v spolupráci s Riotom opäť raz dokázali posunúť hranice na novú úroveň. Klip k POP/STARS je plný skvelých plynulých pohybov, efektov, farieb a jednoducho povedané, srší energiou na 120%. Čiže presne to, čo by sme očakávali od hudby, ktorá ma nakopnúť ten najdôležitejší zápas v League of Legends a ukončiť napínavú súťaž.

 

 

Kreslený klip a hudba ale nie je všetko. Single bol totiž hraný priamo na otváracej ceremónii finále, kde boli na pódiu všetky speváčky aj s doprovodom. Aj tu Riot ukázal, že ide v tomto smere na maximum a divákom dodal nečakaný zážitok. Ahri, Akali, Evelynn a Kai'Sa sa objavili tiež objavili na pódiu v digitálnej podobe. Voľným okom ich samozrejme nebolo vidieť, hologramy na takej úrovni nemá asi nikto, no Riot to dosiahol pomocou augmentovanej reality. Návštevníci dostali špeciálne okuliare, pomocou ktorých videli aj digitálne postavy a efekty a to isté videl aj každý, kto pozeral stream z udalosti.

 

 

Celý záznam otváracej ceremónie

 

Šampionát je za nami, ale z K/DA sa stal obrovský hit. Klip mal za 9 hodín od zverejnenia 2,3 milióna pozretí a dnes to je už takmer 9 miliónov zhliadnutí. Napriek tomu že ide o popovú hudbu, teda konrkétne K-pop, skladba očividne našla svojich fanúšikov aj v širšej verejnosti, ktorá zvyčajne túto hudbu z diaľky obíde.

To všetko napriek tomu, že League of Legends poslednú dobu stráca na popularite a aj o vedení firmy, respektíve pracovných podmienkach sa posledné mesiace šírili negatívne správy. Keď už nič iné, Riot očividne vie, ako zabaviť svojich fanúšikov.

V hre teraz prebieha K/DA udalosť, kde máte možnosť za hranie získať skiny, portrét, emote a za peniaze si je možné kúpiť aj vyššie spomenuté K/DA skiny.

 

Ak sa vám POP/STARS zapáčilo, možno si radi pozriete aj iné pesničky, ktoré turnaj sprevádzali, poprípade niečo staršie.

Koncom septembra navnadil Riot hráčov na boj o svetový pohár klipom RISE (ft. The Glitch Mob, Mako a The World Alive).

 

Worlds Championship 2017 sprevádzala skladba Legends Never Die (ft. Against The Current)

 

V roku 2016 to bolo Zedd: Ignite

 

V 2015 to bola pesnička Worlds Collide (ft. Nicki Taylor)

 

A v roku 2014 to bolo veľmi populárne Warriors od Imagine Dragons, ktoré si na oficiálnom kanáli vypočuli ľudia už takmer 180 miliónovkrát.

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk