P.T. dostal remake na PC

P.T. dostal remake na PC

 

Nie je to síce oficiálna hra od Konami, ale fanúšik si dal záležať, aby to aspoň tak vyzeralo.

Ak sledujete hernú sféru, tak si určite spomínate na P.T., alebo Playable Teaser. Jednalo sa o krátku hru, ktorú Sony predstavila v roku 2014 a takmer nikto nevedel o čo sa jedná. Nakoniec sa ukázalo, že ide o teaser hry Silent Hills na ktorej spolupracovali Norman Reedus, Hideo Kojima a Guillermo del Torro. Bohužiaľ z tohto úžasného predstavenia nakoniec nič nebolo, pretože Konami vývoj hry zrušilo a P.T. stiahlo z Playstation Store v roku 2015.

Z hry sa tak stala kultová záležitosť, konzoly s nainštalovanou hrou sa predávajú výrazne drahšie ako konzoly bez nej a fanúšikovia stále lamentujú nad tým, že plnú hru nikdy neuvidia.

Preto sa mnoho šikovných fanúšikov rozhodlo pretvoriť toto demo na PC a čo najviac ho priblížiť pôvodnej predlohe. Prvý z týchto remakov vytvoril človek s prezývkou Qimsar, no Konami mu všetko zatrhlo, no zároveň mu ponúklo stáž vo firme.

Pred troma dňami sa však na platforme itch.io objavil ďalší pokus o prepracovanie hry na PC. Jeho autorom je Artur Łączkowski a aj keď to nie je presná kópia pôvodnej hry, vo viacerých momentoch sa jej približuje. Ak chcete, stiahnite si hru a vyskúšajte, pokiaľ to Konami opäť raz nezatrhne. Link na stiahnutie je tu. 

Zdroj: pcgamer.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk