Katastrofy, intrigy či smrť Seana Beana. Civilization VI dostane nový datadisk

Katastrofy, intrigy či smrť Seana Beana. Civilization VI dostane nový datadisk

Stratégovia, pozor! Už čoskoro dostanete novú motiváciu na to, aby ste si povedali ešte jeden ťah a spať. Vývojári z Firaxis totiž ohlásili druhý datadisk pre Civilization VI.

Čerstvý obsah dostane názov Gathering Storm a ako už vyplýva z názvu, tešiť sa môžeme najmä na mechanizmy spojené s počasím. Do hry pribudnú napríklad sopky, ktoré nebudú mať iba okrasnú funkciu, búrky, tornáda, hurikány, klimatické zmeny, povodne či obdobia sucha. 

Znamená to, že pri vyberaní vhodného miesta na založenia mesta si budete musieť dávať pozor. Ak totiž postavíte mesto napríklad pri pobreží, hrozia povodne, ktoré môžu výrazne poškodiť mestské štvrte a aj samotné centrum. Prostredníctvom technológií sa však neskôr budete môcť proti vrtochom prírody brániť. Svet okolo vás budete môcť meniť aj prostredníctvom kanálov, priehrad, tunelov či železníc.

K prírodným katastrofám sa pridajú aj tie ekologické. Strategické suroviny budú mať v datadisku ďalšiu úlohu - budú ich totiž spracovávať elektrárne a prispievať k zhoršovaniu životného prostredia. Časom, samozrejme, pribudne možnosť využívania obnoviteľných zdrojov energie, dovtedy však môže vaše konanie spôsobiť zmenu svetovej teploty či topenie ľadovcov a následné zvyšovanie hladiny oceánov.

Návrat hlasí aj tzv. World Congress, čo znamená diplomatickú možnosť víťazstva. Vývojári však sľubujú, že tentoraz to bude o čosi prepracovanejší mechanizmus ako ten z piateho dielu. Prostredníctvom Svetového kongresu budete nielen môcť získavať diplomatické láskavosti, ovplyvňovať mestské štáty či zúčastňovať sa tzv. World Games, ale aj adresovať klimatické zmeny či prírodné katastrofy.

Okrem toho sa hráči môžu tešiť na obvyklu dávku noviniek v podobe siedmich nových divov sveta, sedmičky prírodných divov, osemnástich jednotiek, pätnástich vylepšení, deviatich budov či piatich mestských častí. Dočkáme sa, samozrejme, aj nových civilizácií a lídrov, ktorých má byť osem, respektíve deväť.

Autori sľubujú aj rozšírený systém špionáže, upravené podmienky pre kultúrne a vedecké víťazstvo, nové historické momenty a ďalšie vylepšené hrateľnostné prvky. A ako bonus môžete opäť vidieť, ako v traileri umiera postava, ktorú nahovoril Sean Bean.

Civilization VI: Gathering Storm vychádza 14. februára na PC, hráči na Macu a Linuxe by sa mali dočkať o krátku dobu neskôr.

Zdroj: civilization.com, youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk