Streamer Ninja o prirovnávani Fortnite k heroínu a k odvykačke: Je to problém rodičov!

Streamer Ninja o prirovnávani Fortnite k heroínu a k odvykačke: Je to problém rodičov!

 

Ďaleko od pravdy nebude.

Včera sme písali o článku webu Bloomberg, ktorý vyspovedal viacerých rodičov, psychológov a odborníkov ohľadom rastúcej problematiky závislosti na hrách a v poslednom období hlavne na hre Fortnite. Vo vyjadreniach bola závislosť na Fortnite prirovnávaná k závislosti na heroíne, rodičia posielajú svoje deti kvôli hre na odvykaciu kúru a celkovo sa horšia ich známky v škole a správanie.

Samozrejme, táto správa nevrhá veľmi dobré svetlo na svet hier, no mnoho ľudí (správne) podotklo, že problém nemusí byť iba v hre Fortnite ako takej, ale aj v prístupe rodičov k takejto situácií.

K článku sa totiž vyjadril aj asi najpopulárnejší streamer na tejto planéte Ninja, ktorého preslávilo práve streamovanie hry Fortnite.

Podľa neho sú za takéto situácie v prvom rade zodpovední rodičia. Presné znenie jeho vyjadrenia je že za situáciu môžu „Otrasní rodičia, ktorí nevedia svojim deťom zobrať herné systémy.“

Za pravdu mu dal aj Twitter účet Bloombergu, ktorý správne podotkol, že všetky herné platformy majú možnosti ohľadom regulácie času, ktorý deti môžu stráviť pri hrách. Takéto nástroje majú dokonca aj klasický Windows PC, Mac alebo smartfóny. A keď nepomôže ani to, ešte vždy tu je možnosť zhabať napájací kábel. Za našich čias sa to robilo takto 😊.

Viacerí užívatelia v Twitter vlákne následne podotkli, že ak rodičia dávajú deti pred televízor, smartfóny a hry len preto, aby „im dali pokoj,“ tak následne sa takejto situácii nemôžu čudovať.

Zdroj: twitter.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk