Epic Games Store spustený! Snaží sa nalákať hrami zdarma a exkluzivitami

Epic Games Store spustený! Snaží sa nalákať hrami zdarma a exkluzivitami

 

Zdá sa, že spoločnosť to s vytvorením alternatívy k Steamu myslí skutočne vážne.

Pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že Epic Games plánuje spustiť vlastnú digitálnu distribučnú službu, ktorá bude konkurovať Steamu. Zaujať chce hlavne tým, že Epic si bude brať menší podiel zo zisku, takže viac zisku z predaja ostane vývojárom.

A netrvalo dlho a Epic oficiálne tento svoj Epic Game Store spustil.

A začína celkom zostra. Na jednej strane má vo svojej službe hry, ktoré na iných distribučných platformách nenájdete, ako napríklad Hades od tvorcov hier Bastion, Transistor a Pyre. V obchode môžete taktiež nájsť aj úplnú novinku Ashen, očakávanú Souls-like hru od štúdia Aurora 44 (hra mimochodom vyšla aj na Xboxe v Xbox Game Pass a zatiaľ nie je dostupná na Steame) a taktiež aj Journey. Táto skvelá indie hra bola doteraz exkluzívna pre Playstation konzoly, no prostredníctvom Epic Game Store sa konečne dostala na PC.

Okrem toho bude tento obchod ponúkať hry zdarma a to v dvojtýždňovej periodicite. Od 14. do 27. decembra budete môcť zdarma získať hru Subnautica, ktorá pred niekoľkými dňami vyšla na konzoly a od 28. decembra do 10. januára budete môcť zdarma získať hru Super Meat Boy.

Medzi prvé hry, ktoré sa v službe objavili sa zaradili Darksiders III, Hello Neighbor: Hide and Seek, Genesis Alpha One, Maneater, Outer Wilds, Pathless, Rebel Galaxy Outlaw, Satisfatory a World War Z.

Zdroj: gamerant.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk