CS:GO je bombardované negatívnymi recenziami kvôli tomu, že je zdarma

CS:GO je bombardované negatívnymi recenziami kvôli tomu, že je zdarma

 

Zdá sa, že hráči nie sú z kroku Valve práve najšťastnejší.

V piatok Valve oznámilo pridanie Battle Royale módu do CS:GO a taktiež aj prechod hry na free-to-play model. Kto si však myslel, že to hráči zoberú s nadšením, mýlil sa.

Hra, ktorá si vo všeobecnosti užíva priaznivé hodnotenia od komunity a môže sa pýšiť 87% podielom pozitívnych recenzií začala byť v posledných dňoch bombardovaná tými negatívnymi. Od piatku tak hra zaznamenala prvé dni, kedy nazbierala viac negatívnych ako pozitívnych hodnotení. Z TOP recenzií vyberáme tieto:

„omg why did you make it F2P??? You traded Counter-Strike's dignity to the devil“

„Not even worth the price rn.“

„Great ♥♥♥♥ing JOB Valve , this the day u killed CS“

„before, there were hackers now, there are more hackers“

„Great way to ruin a good game“

Pravdou je, že prechodom na F2P Valve odstránilo akú-takú bariéru, ktorá umožnila hackerom vytvoriť si nové Steam konto a hrať hru ďalej po tom, čo na predchádzajúcom konte dostali za cheatovanie ban. Takto už nebudú musieť investovať ani cent a hru si môžu stiahnuť a hrať ďalej. Či je to však dôvod na túto hystériu zo strany niektorých hráčov, to ukáže až čas.

Naproti tomu, prechod na F2P model pomohol hre z hľadiska počtu aktívnych hráčov súčasne. Zatiaľ čo pred prechodom na F2P model hru hralo do 550 tisíc hráčov naraz, cez víkend sa toto číslo vyšplhalo na takmer 750 tisíc. Vzhľadom na veľký dôraz na nákup in-game predmetov to pravdepodobne z ekonomického hľadiska pre Valve dáva zmysel.

Zdroj: Steam, Steamcharts

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk