Rage 2 nebude mať multiplayer a nebude na Steame

Rage 2 nebude mať multiplayer a nebude na Steame

 

Podľa všetkého bude Bethesda launcher v budúcnosti PC hráčov povinnou výbavou.

Predtým, ako Bethesday vydala Fallout 76, tvrdila, že hra na Steame nie je preto, lebo povaha hry si vyžaduje priamu komunikáciou so zákazníkmi. Dnes to ale vyzerá, že to bol začiatok plánu úplne opustiť Steam a pridať sa k vydavateľom ako Activision-Blizzard, EA či Epic Games a prevádzkovať vlastnú službu s vlastnými hrami. A Rage 2 bude ďalšou „Bethesda Launcher exkluzivitou.“

Indikuje to hlavná stránka Bethesdy, ktorá ponúka chystanú hru od dua id Software a Avalanche na predobjednávku. Okrem toho, že ponúkla klasickú a aj Deluxe edíciu, tak na výber dáva aj platformy. Momentálne si hru môžete predobjednať na Xbox One, Playstation 4 a Bethesda Launcher. Nie je tam možnosť predobjednať si hru na Steame a hra sa taktiež na Steame vôbec nenachádza.

Zdá sa teda, že ani v budúcnosti už nemôžeme hry od tohto vydavateľa očakávať na Steame. To znamená napríklad aj Doom Eternal, Starfield, The Elder Scrolls VI či hry, ktoré pripravuje Arkane.

Späť však k Rage 2. Dátum vydania hry sme sa dozvedeli v piatok počas The Game Awards a hra tak príde 14. mája 2019. Spomínaná Deluxe Edícia navyše okrem hry obsahuje aj Rise of the Ghosts expanziu, Doom BFG zbraň, Cult of the Death God misiu, Wasteland Wizard Cheat kódy, a ďalšie drobnosti. Táto verzia bude stáť o 20$ viac ako štandardná verzia hry.

Autori hry prezradili, že v hre nemáme očakávať multiplayer, ale do hry budú integrované sociálne prvky. Taktiež povedali, že hru plánujú podporovať po vydaní, pričom obsah bude rozdelený na taký, ku ktorému sa dostanú všetci hráči a platený obsah.

Zdroj: pcgamesn.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk