Vývojári strácajú dôveru voči Steamu

Vývojári strácajú dôveru voči Steamu

 

A to práve v čase, kedy prichádza konkurencia.

Minulý týždeň Epic Games predstavil svoju konkurenciu voči Steamu v podobe Epic Games Store. Na jeho existenciu už Valve zareagovalo a to tak, že znížilo podiel, ktorý si ukrajujú z každej jednej transakcie. Nespravili to síce najšikovnejšie, no už len fakt, že na existenciu Epic Games Store zareagovali značí, že ho považujú za svojho konkurenta.

Valve je navyše pod častou paľbou kritiky zo strany indie vývojárov, kvôli tomu, že v ich obchode neexistuje žiadna kontrola kvality a na Steam sa dostávajú rôzne...veci, ktoré niekto nazýva hry. A ukazuje sa to aj na prieskumoch.

Pod štítkom „Operation Tell Valve All The Things, 3.0.“ sa anonymne vyjadrila veľká časť indie vývojárov ohľadom rôznych vecí, ktoré sa týkajú Valve a Steamu, pričom všetky ukazovatele poukazujú na to, že v indie sfére rastie nespokojnosť so spoločnosťou Valve.

Na otázku, či si podľa vývojárov zaslúži Valve 30% podiel ako protihodnotu za poskytovanie svojich služieb, až 69% vývojárov sa vyjadrilo, že si podľa nich Valve svoj podiel nezaslúži a iba 11% si myslí, že si zaslúži. To je kontrastný rozdiel oproti minulému roku, kedy bol tento pomer 32% vs 39%.

Tohto prieskumu sa zúčastnilo 190 indie vývojárov z celého sveta, pričom 20% z nich zarobilo na Steame viac ako milión dolárov, 18% zarobilo sumu medzi 250K a 999K a 62% zarobilo sumu medzi 0-250K. Najviac vývojári taktiež vyčítajú Valve že ich záujmy nie sú spojené so záujmami indie komunity a že nevedia promtpne reagovať na ich požiadavky.

Veľkými problémami Steamu sú podľa nich problematický algoritmus a neférové rozdeľovanie príjmov. Navyše, viac ako 60% indie vývojárov momentálne zvažuje to, že svoje hry bude chcieť pridať na Epic Games Store a viac ako 30% zvažuje Discord Store. Zdá sa tak, že zlaté časy monopolu Steamu sa pomaly končia. Viac dát z prieskumu si môžete prečítať tu. 

Zdroj: www.fortressofdoors.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk