• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Spoločnosť Steam odhalila niektoré TOP štatistiky. Viete, ktoré sú najviac zarábajúce videohry roku 2018?
Spoločnosť Steam odhalila niektoré TOP štatistiky. Viete, ktoré sú najviac zarábajúce videohry roku 2018?

Spoločnosť Steam odhalila niektoré TOP štatistiky. Viete, ktoré sú najviac zarábajúce videohry roku 2018?

Na Steame to tento rok zhrnuli naozaj veľmi pekne. Čo vravíte na tieto štatistiky - nájdete v nich svoju obľúbenú hru?

Celkovo päť kategórii môžeme nájsť v spomínaných štatistikách. Ide o TOP SELLERS (najviac zarábajúce videohry), TOP NEW RELEASES (najviac zarábajúce hry, ktoré vyšli v roku 2018), TOP VR GAMES (najviac zarábajúce VR tituly), TOP EARLY ACCESS GRADUATES (najviac zarábajúce hry, ktoré v roku 2018 opustili predbežný prístup) a MOST SIMULTANEOUS PLAYERS (hry s najvyšším počtom naraz hrajúcimi hráčmi v roku 2018).

TOP SELLERS

Medzi najpredávanejšími (respektíve hrami s najvyššími ziskmi) nájdeme hry ako Monster Hunter World, Dota 2, PUBG, Kingdome Come: Deliverance, The Elder Scrolls: Online, či napríklad Far Cry 5. Hry sú rozdelené do viacerých podkategórii (Platinum, Gold, Silver a Bronze) podľa toho, ako veľa vývojárom zarábali.


TOP NEW RELEASES

Do tejto kategórie sa dostala tiež veľká hŕba hier. Hry sú pre zmenu porozdeľované po mesiacoch v roku a nájdeme tu napríklad Secret of Mana, Kingdom Come: Deliverance, Celeste, Raft, Albion Online, Vampyr a mnoho ďalších.


TOP VR GAMES

Virtuálna realita zaujíma stále viac a viac ľudí a preto niet divu, že sa dočkala aj vlastnej kategórie. Podobne ako TOP SELLERS, aj tu nájdeme rozdelenie do „farebných podkategórii”. V nich sa nachádzajú hry ako The Elder Scrolls V: Skyrim, Fallout 4 VR, Onward, Gorn, či napríklad Doom VFR.


TOP EARLY ACCESS GRADUATES

Táto kategória v sebe ukrýva množstvo titulov, ktoré boli doposiaľ iba v predbežnom prístupe, no konečne sa dočkali plného vydania. Ide o hry ako napríklad The Forest, Rust, Rimworld, We Happy Few, či Dead Cells.


MOST SIMULTANEOUS PLAYERS

A ktoré hry dosiahli najviac hrajúcich hráčov súčasne? Viac ako 100 000 hráčov hralo naraz napríklad Monster Hunter World, PUBG, Dota 2, alebo napríklad Warframe. Viac ako 50 000 hráčov súčasne hralo Kingdome Come: Deliverance, Scum, No Man's Sky, Artifact a mnoho ďalších. Do kategórie 25 000 a viac hráčov sa dostali hry ako DayZ, 7 Days to Die, či napríklad The Elders Scrolls V: Skryrim. A poslednú kategóriu s 15 000 a viac hráčmi obsadili hry ako Tom Clancy's The Division, For Honor, Darkest Dungeon, či Surviving Mars.


Zdroj: Steam

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk