Blizzard v krátkom príbehu prezradil, že Soldier 76 je gej

Blizzard v krátkom príbehu prezradil, že Soldier 76 je gej

 

Najdôležitejšia správa dňa je teda za nami.

Jednou z najväčších predností svetov ktoré vytvára spoločnosť Blizzard je to, že vďaka príbehom dávajú pocit, že sa nachádzate v reálnom fungujúcom alternatívnom svete. A to isté platí aj pre Overwatch, kde majú hrateľné postavy svoje príbehy a históriu.

Včera spoločnosť uverejnila ďalší krátky príbeh s názvom Bastet, ktorého hlavným protagonistom je postava Soldier 76. V ňom je uverejnené, že Soldier 76 sa vzdal svojej lásky Vincenta, kvôli tomu, že musel naplniť svoje poslanie, ktorým je ochraňovať svet. Tým pádom je asi zrejmé, že Soldier 76 je gej.

Okrem toho uverejnil hlavný scenárista hry Micheal Chu aj krátky príbeh v PDF formáte.

Blizzard už predtým prezradil, že viacero hrateľných postáv v Overwatch je LGBTQ. „Je veľmi dôležité aby sme mali diverzitu a aby sme prijali postavy všetkých typov, vrátane tých LGBT. V Overwatch sú určite LGBT hrdinovia – dokonca niekoľkí,“ povedal Chu prednedávnom.

Režisér hry Jeff Kaplan však poprel, že by diverzita bola jedným z cieľov pri tvorbe hry Overwatch: „Záleží nám na tom, aby sme vytvorili hru a univerzum, kde sa každý cíti prijatý. Takže cieľom bolo byť inkluzívni a otvorení.“

Zdroj: vg247.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk