Fortnite mena V-Bucks sa používa na pranie špinavých peňazí

Fortnite mena V-Bucks sa používa na pranie špinavých peňazí

 

Tak trochu iná herná novinka.

Ľudia porušujúci zákon si vždy hľadajú nové a efektívnejšie cestičky k svojej činnosti a zdá sa, že tentokrát do toho zatiahli jednu z najpopulárnejších hier na svete, Fortnite.

So správou prišiel The Independent a podľa ich informácií sú V-Bucks z Fortnite používané na pranie špinavých peňazí. V-Bucks je in-game mena, za ktorú si môžu hráči kupovať rôzne skiny, emotes a ďalšie predmety a tieto V-Bucks sa nakupujú za reálne peniaze. Tým, že hra je zdarma, tak „vstupná brána“ neexistuje a tým je celý tento proces značne zľahčený.

Proces funguje týmto spôsobom: Prostredníctvom ukradnutej kreditnej karty sa nakúpia V-Bucks, virtuálna mena vo Fortnite. Tie sú následne so ziskom predané ďalšej osobe. Tým, že majiteľ kreditnej karty následne vykoná chargeback a vyžiada zrušenie transakcie, tak peniaze sa mu vrátia, no medzitým je už táto herná mena predaná inej osobe so ziskom a tým pádom sú peniaze „očistené“. Navyše mnoho takýchto transakcií je robených cez kryptomeny, takže sú nevystopovateľné.

Bezpečnostná firma Sixgill preskúmavala tieto operácie a našli predajcov, ktorí používali 5 svetových jazykov, vrátane čínštiny, angličtiny a španielčiny. „Kriminálnici páchajú podvody kreditnou kartou a dostávajú peniaze z Fortnite systému bez postihu. Využívajú tak slabé zabezpečenie Fortnite a Epic Games zjavne nezáleží na tom, aby tento systém napravili.“

Spoločnosť Epic Games k tejto záležitosti vydala nasledujúce vyhlásenie: „Všetky tieto problémy berieme vážne, pretože chargebacky a podvody dostávajú náš biznis a našich hráčov do rizika. Vždy motivujeme hráčov, aby si chránili svoje účty tým, že aktivujú dvojstupňovú verifikáciu a aby nepoužívali rovnaké heslá, no zároveň ich robili dostatočne silné.“

Zdroj: Independet/HollywoodReporter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk