Vývoj Star Citizen stojí mesačne 4 milióny dolárov

Vývoj Star Citizen stojí mesačne 4 milióny dolárov

 

To tvrdia finančné dokumenty štúdia Cloud Imperium Games.

Star Citizen je najväčším herným crowdfundingovým projektom v hernej histórii. Momentálne sa na projekt hráči vyzbierali sumou 215 miliónov dolárov, o čom môže drvivá väčšina iných hier maximálne tak snívať. Autori tak pridávajú nové prvky, chcú zaujať aj kampaňou nazvanou Squadron 42. Lenže konštantné pridávanie nových prvkov je hlavným dôvodom, prečo vývoj hry trvá už 8 rokov a jej dokončenie je zatiaľ v nedohľadne.

Navyše, ambície projektu spôsobujú, že na vývoj je potrebné veľké množstvo vývojárov, čo niečo stojí. A spoločnosť zverejnila finančný dokument, ktorý to potvrdzuje. Podľa neho od roku 2012 minulo štúdio Cloud Imperium Games na vývoj hry 193,3 milióna dolárov, pričom 48,8 milióna minulo len v roku 2017. To znamená, že vývoj hry stojí štúdio mesačne v priemere 4 milióny dolárov.

Najväčším zdrojom príjmov sú jednoznačne príspevky hráčov, no solídnu sumu prinášajú aj predplatné a „ostatné“ príjmy. Podstatnou informáciou je však to, že CIG rýchlejšie míňa ako dostáva a to už viac ako 3 roky. To môže byť pre spoločnosť z dlhodobého hľadiska likvidačné a uvidíme, ako dlho ešte štúdio vydrží z peňazí, ktoré má k dispozícii. Každopádne tých 46 miliónov, ktoré dostali koncom minulého roka ako investíciu od investorskej skupiny Clive and Keith Calder im na chvíľu spomalí krvácanie.

Zdroj: gamasutra.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk