Prejde Fallout 76 na free-to-play model?

Prejde Fallout 76 na free-to-play model?

 

Relevantná otázka, ktorú vyvolali špekulácie.

Špekulácie sa v dnešnej dobe môžu vytvoriť prakticky z hocičoho. Lenže práve vďaka drobnostiam sa často dozvedáme informácie skôr, ako príde k oficiálnemu ohláseniu. Tentokrát to bol austrálsky herný obchod Australian EB Games, ktorý začal s veľkým výpredajom kópií Fallout 76, ktoré sú podľa zdrojov zvnútra firmy motivované tým, že sa snažia dopredať posledné kópie, pretože hra sa z dôvodu prechodu na free-to-play model už nebude predávať vo fyzickej podobe.

Bethesda však pri priamej otázke fanúšika odpovedala, že tieto informácie nie sú pravdivé a hra nie je chystaná na prechod na free-to-play model.

Pre tentokrát je asi táto možnosť nereálna. Bethesda má už aj tak pošramotenú povesť kvôli stavu, v ktorom bola hra vydaná a kvôli kontroverziám ohľadom zberateľských edícií a ďalších obrovských problémov. Navyše, kritika sa na vydavateľa spustila aj vtedy, keď ponúkla 40% zľavu tesne po vydaní. Ak by prešla na free-to-play model takto tesne po vydaní, mnoho fanúšikov by bolo veľmi naštvaných a to momentálne vydavateľ nepotrebuje.

Do budúcnosti je však prechod na free-to-play celkom možný. Bethesda by si totiž zachovala príjmy prostredníctvom mikrotransakcií a vzhľadom na konštantné zľavy pri predaji hry je možno rozumnejšie sa na tieto drobné vykašľať a umožniť hráčom vstup do hry zdarma a financovať ďalší vývoj prostredníctvom Atom Shopu. To, či sa tak Bethesda rozhodne, uvidíme v najbližšej dobe.

Zdroj: pcgamesn.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk