EA údajne znižuje produkciu DLC obsahu pre Battlefield V, kvôli slabým predajom

EA údajne znižuje produkciu DLC obsahu pre Battlefield V, kvôli slabým predajom

Problém Live Service hier.

Už dlhšie mám rozpísaný článok o problémoch, ktoré so sebou prináša live service model a presnou charakteristikou týchto problémov je napríklad Battlefront II, ktorého DLC podpora po vydaní bola oklieštená po kontroverznom vydaní a slabých predajoch.

A vyzerá to tak, že Battlefield V na tom bude rovnako. EA malo podľa informácií z prostredia štúdia DICE naplánovanú obrovskú podporu v podobe nových máp, nových herných módov, nových zbraní a ďalšieho obsahu. Toho sa hráči dočkajú, ale nie v takej kvantite v akej sa pôvodne plánovalo.

Podľa informácií Youtubera SkillUpa, ktorý sa pri podobných predpovediach v minulosti takmer vôbec nemýlil EA drasticky zredukovalo svoje plány podpory Battlefieldu V po vydaní. Prakticky to znamená, že Battlefield V bude „zapojený na prístroje“, dostane minimum potrebného obsahu, aby hra zostala ako-tak hrávaná, no drvivá väčšina zamestnancov, ktorí sa mali o nový obsah pre túto hru starať, bude presunutých na iné projekty.

K tomu navyše EA zverejnilo informáciu, že pre Battlefield V neplánuje vydať funkciu Rent a Server, ktorá umožňovala hráčom v predchádzajúcich dieloch série prenajať vlastné servery z infraštruktúry EA za mesačné poplatky a na týchto serveroch si mohli nastaviť vlastné pravidlá, napríklad upraviť časy na respawn vojakov, upraviť počet ticketov v zápasoch, zmeniť rotáciu máp atď atď. Mnoho fanúšikov to považuje za kľúčovú časť Battlefieldu a preto fakt, že EA neplánuje RSP v Battlefield V vydať, prinieslo veľké sklamanie.

Zdroj: twitter/reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk