PC je pre vývojárov najatraktívnejšou platformou

PC je pre vývojárov najatraktívnejšou platformou

 

A jej náskok rastie.

Game Developers Conference sa tento rok uskutoční od 18 – 23. marca 2019 v Moscone Center v San Franciscu. A tak ako každá rok, aj teraz ľudia stojaci za touto konferenciou urobili prieskum medzi hernými vývojármi o tom, na ktorú platformu vyvíjajú hry a výsledkom toho je zaujímavá štatistika na vzorke 4000 herných vývojárov.

Podľa dát z tohto prieskumu v zaujímavosti jasne vedie PC platforma, pričom veľmi silné zastúpenie na konferencii majú aj vývojári mobilných hier, VR headsetov alebo AR headsetov a nestratili sa ani vývojári na konzolách.

56% vývojárov vydalo poslednú hru, ktorú vyvíjali na PC, no až 66% momentálne vyvíja hru, ktorá bude vydaná na PC a až 62% očakáva, že ďalšia hra, ktorú budú vyvíjať, bude vydaná na PC.

Čo sa týka záujmu, tak až 60% herných vývojárov má záujem o PC platformu, 45% o Nintendo Switch, 38% o Playstation 4, 33% o Smartfóny a Tablety a 28% o Xbox One.

Poslednou zaujímavosťou je to, že 46% vývojárov momentálne pracuje na hre, ktorá bude vydaná na existujúcu platformu, 16% pracuje na hre, ktorá bude vydaná na súčasných a aj budúcich platformách (Playstation 5 a Xbox Scarlett?), 2% pracujú exkluzívne na hrách pre platformy, ktoré ešte neboli ohlásené a 37% sa k tejto otázke nevedelo relevantne vyjadriť. Vyzerá to teda tak, že mnoho štúdií už má vývojárske kity konzol budúcej generácie a môžeme tak očakávať mnoho hier.

Zdroj: dsogaming.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk