Prečo bude mať Metro: Exodus Denuvo?

Prečo bude mať Metro: Exodus Denuvo?

 

Celkom jasné stanovisko vydavateľa.

Anti-tamper ochrana Denuvo je tŕňom v oku mnohých PC hráčov. Tí jej dávajú za vinu mnoho vecí od šrotovania SSD diskov, cez výkonové prepady hier až po zbytočné zaťažovanie hardvéru počítača. Navyše sa taktiež čudujú nad jej existenciou, nakoľko v poslednej dobe sú nové hry s touto ochranou cracknuté v rekordne rýchlom čase, čo je v priamom rozpore s tvrdením zástupcov Denuva, ktorí hovoria, že ich úlohou je chrániť úvodné predaje hry.

Najnovším prírastkom do Denuvo hier je očakávaná FPS hra Metro: Exodus a používa ho napríklad aj nedávno vydaný Resident Evil 2. Hráči hromžia a hrozia bojkotom (aj keď je otázne, či by si hru skutočne aj kúpili). Vydavateľ Metra, Deep Silver však prostredníctvom hovorcu prezradil, že Denuvo je potrebné a plánujú ho implementovať aj do budúcich hier.

„Je povinnosťou našej firmy chrániť našej hry a v prípade PC verzie Metra je tou ochranou Denuvo. Pracovali sme však v spolupráci so štúdiom 4A Games aby hráči, ktorí si túto hru kúpia necítili žiadne obmedzenia.“

Tá posledná veta je pravdepodobne smerovaná ako ubezpečenie, že výkon Metra nebude kvôli použitiu ochrany znížený. No, uvidíme.

Taktiež sme sa dozvedeli, že hra vám minimálne na konzole Xbox One zaberie 53,45GB voľného miesta, čo je v dnešnej dobe taký štandard a ostatné konzoly a PC na tom budú pravdepodobne podobne.

Metro: Exodus vychádza 15. februára na PC, Xbox One a Playstation 4.

Zdroj: dsogaming.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk