Nová Alice hra je vo vývoji, oznámil American McGee

Nová Alice hra je vo vývoji, oznámil American McGee

 

Tak skoro ju však neuvidíme.

Herný dizajnér American McGee včera na svojom blogu oznámil hru Alice: Asylum, ďalší z netradičných príbehov, ktoré čerpajú inšpiráciu zo série Alica v krajine Zázrakov. Posledná Alice hra, ktorá od tohto dizajnéra vyšla mala názov Alice: Madness Returns a vyvíjalo ju štúdio Spicy Horse, ktoré už však v dnešnej dobe neexistuje a hra vyšla v roku 2011.

Práva na sériu vlastnil vydavateľ, spoločnosť Electronic Arts a v roku 2017 McGee oznámil, že sa snaží vydavateľa presvedčiť o tom, aby buď zafinancoval vývoj nového dielu, alebo aby mu predal práva. Vyzerá to tak, že druhá možnosť je správna, pretože Alice: Asylum bude indie hrou, nakoľko jej financovanie bude zabezpečené cez službu Patreon.

Podľa McGeea je hra momentálne v predprodukčnej fáze a on sám pracuje na dizajne, vizuálnom štýle a príbehu, ktorý poukazuje na to, ako sa Alice vyrovnáva s traumou straty svojich rodičov.

Včera sa taktiež uskutočnil stream, počas ktorého sme uvideli prvé návrhy toho, ako môže hra vyzerať. Nakoľko je v popise tohto streamu uvedená hra Little Nightmares, je dosť možné, že McGee na tejto hre spolupracuje so štúdiom Tarsier Studios, ktoré túto hru vytvorilo.

Zdroj: comicbook.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk