Epic Game Store hra Axiom Verge padala, lebo jej chýbal Steam

Epic Game Store hra Axiom Verge padala, lebo jej chýbal Steam

 

Chcú nám vývojári niečo povedať?

Od včerajšieho dňa je na Epic Games Store dostupná ďalšia hra zdarma. Tentokrát ide o old-school plošinovku Axiom Verge. No po jej spustení narazili hráči na zaujímavý problém. Hra im pri načítavaní nového levelu crashla. Po chvíli hľadania, kde je problém, hráči zistili, že hre chýba Steam.

A teraz nemyslíme herného klienta Steam, ale zvukový efekt Steam, ktorý mal byť pravdepodobne priradený efektu pary, ktorá v hre vychádza z potrubí. Je to však celkom vtipná zhoda náhod.

Ďalším vtipom na celej situácii je to, že vzhľadom na neexistujúce fóra služby Epic Games Store museli hráči o tejto nepríjemnej situácii komunikovať prostredníctvom Steam fóra.

Následne sa na situáciu pozrel vývojár hry Tom Happ a zistil, že v herných súboroch skutočne chýba súbor Steam.xnb, ktorý tieto pády spôsoboval. Podľa jeho tvrdení si myslel, že z herných súborov treba odstrániť všetky súbory súvisiace so službou Steam a omylom tak odstránil aj tento. Ak vám teda hra padá, máte kliknúť na ikonu ozubeného kolesa, následne na Verify a dať aktualizovať hru.

Skvelú hru Axiom Verge si už teda vo funkčnej podobe môžete stiahnuť zdarma prostredníctvom Epic Games Store do 21. februára.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk