System Shock 3 je zachránený! Aspoň na chvíľu

System Shock 3 je zachránený! Aspoň na chvíľu

Práva boli prinavrátené späť štúdiu.

Štúdio Otherside Entertainment, ktorého členmi sú také legendárne mená ako Paul Neurath (Ultima, Descent, Thief, System Shock 2) či Warren Spector (Deus Ex), momentálne pracuje na treťom pokračovaní legendárnej série Systém Shock. Hra síce ešte nemá ohlásený dátum dokončenia, no ohlásená bola ešte v roku 2015.

Zároveň bolo pri oznámení hry prezradené, že vydavateľské práva získala spoločnosť Starbreeze, ktorá však koncom minulého roka prakticky zbankrotovala a mnoho hráčov sa začalo pýtať, ako to ovplyvní System Shock 3 a taktiež aj Psychonauts 2.

Šéf Starbreeze Mike Nermark oznámil, že práva na System Shock 3 sa vracajú naspäť štúdiu Otherside: „Myslím si, že toto riešenie je najlepšie pre všetkých, aj keď sme smutní z toho, že nemôžeme spolu so štúdiom dokončiť hru. Zároveň sa neviem dočkať toho, kedy si túto hru, ktorú vyvíja legendárny Warren Spector, budem môcť zahrať.“

Otázkou zostáva, čo táto správa spôsobí ohľadom vývoja hry. Starbreeze ako vydavateľ totiž do veľkej miery financoval vývoj a je otázne, že Otherside bude vývoj financovať sám, alebo budú hľadať iného vydavateľa. Taktiež nevieme, či táto správa bude mať vplyv na plánované dokončenie hry. Každopádne je to aspoň malé víťazstvo, pretože takto sa aspoň celý projekt nezrušil.

Zdroj: GamingBolt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk