Bioware tvrdí, že Mass Effect séria nie je mŕtva

Bioware tvrdí, že Mass Effect séria nie je mŕtva

 

Zatiaľ však nie je nič konkrétne vo vývoji.

Sériu Mass Effect máme mnohí veľmi radi, aj keď Andromeda nenaplnila vysoké očakávania, ktoré na ňu mala komunita. Po jej vydaní to vyzeralo tak, že EA sa rozhodlo sériu zabiť. Keď k tomu prirátame fakt, že pôvodný Mass Effect tím pracuje na looter-shooter hre Anthem, vyzerá to s budúcnosťou série bledo.

Dvaja čelní predstavitelia štúdia Bioware nás však ubezpečujú, že to tak nie je: „Určite sme s Mass Effect sériou neskončili. Je tam mnoho príbehov, ktoré chceme porozprávať. Mohli by sme nadviazať na dianie v Andromede, alebo dokonca sa vrátiť k starej trilógii. Každopádne, je tu veľa zaujímavého priestoru, ktorý môžeme preskúmať,“ povedal producent Anthem Mark Darrah.

Šéf Bioware, Casey Hudson ho doplnil: „V mojej mysli je táto séria stále živá. Myslím na ňu často, rovnako aj na veci, ktoré by budúcu hru spravili skvelou. Je to iba o tom, vrátiť sa k nej čím skôr sa bude dať.“

Zároveň však potvrdil, že momentálne sa na žiadnom Mass Effect projekte nepracuje. Bioware je totiž zaneprázdnené s Anthem, ktorý má prísť už o niekoľko dní a taktiež na The Game Awards ohlásili nový Dragon Age. Takže asi je bezpečné povedať, že najbližšie 3-4 roky sa žiadnej hry (mimo remasterov) v tejto sérii nedočkáme.

Zdroj: PCGamer

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk