Tržby THQ Nordic narástli o neuveriteľných 713%. Darksiders III je úspešný

Tržby THQ Nordic narástli o neuveriteľných 713%. Darksiders III je úspešný

Vydavateľ má vo vývoji 77 hier.

Z vydavateľa THQ Nordic sa pomaly ale isto stáva veľký vydavateľ v hernom priemysle. Spoločnosť, ktorú sme niekedy poznali ako Nordic Games sa vďaka agresívnej expanzii, ktorá zahŕňala kúpu THQ, Deep Silver, mnohých vývojárskych štúdií a starších herných značiek môže pochváliť neuveriteľným nárastom tržieb oproti roku 2017.

Tak si poďme pozrieť, čo sme sa od tohto vydavateľa dozvedeli:

  • Tržby spoločnosti dosiahli úroveň 447,6 milióna dolárov, čo je nárast o 713% oproti roku 2017, kedy boli tržby na úrovni 55,1 milióna dolárov.
  • Spoločnosť v roku 2018 kúpila vydavateľa Deep Silver za 121 miliónov, ktorý má pod palcom značky ako Saints Row, Metro, Dead Island, Homefront... Okrem toho týmto krokom získala štúdia Volition, Dambuster a Fishlabs.
  • Okrem toho kúpila spoločnosť v roku 2018 aj značky Nickelodeon, TimeSplitters, Second Sight, Kingdoms of Amalur, Alone in the Dark, Act of War, Carmageddon, Outcast, Expeditions a štúdiá Bugbear (Wreckfest), Cofee Stain (Satisfactory).
  • Asi najväčšia hra tohto vydavateľa v poslednom štvrťroku bol tretí diel Darksiders. THQ Nordic vyhlásilo, že hra bola úspešná a okrem toho, že sa vydavateľovi vrátila celá čiastka investovaná do vývoja, momentálne je už každé € brané ako zisk. Zdá sa teda, že sa dočkáme aj štvrtého dielu.

  • Momentálne vkladá vydavateľ veľké nádeje do Metro: Exodus, ktorý považujú za najväčšie vydanie hry v histórii spoločnosti. Okrem toho však na rok 2019 plánujú aj ďalšie hry, ako napríklad Biomutant, Generation Zero či Fade to Silence.
  • Vydavateľ má momentálne vo vývoji neuveriteľných 77 hier z čoho 48 je ešte neohlásených.
  • THQ Nordic zamestnáva 1484 herných vývojárov
  • Včera taktiež oznámili kúpu českého štúdia Warhorse, vývojárov RPG hry Kingdom Come: Deliverance.

Zdroj: GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk