Ubisoft plánuje do konca marca 2020 vydať 3 alebo 4 AAA hry

Ubisoft plánuje do konca marca 2020 vydať 3 alebo 4 AAA hry

 

Ktoré to však budú, neprezradil.

Francúzsky vydavateľ Ubisoft nám pri zverejňovaní finančných výsledkov spoločnosti prezradil aj to, čo plánuje do budúcnosti.

Firma vydala Far Cry: New Dawn, ktorého recenziu si môžete prečítať a na marec má pripravený The Division 2. Okrem toho však vo finančnom roku 2019 (od 1.4.2019 do 31.3.2020) plánuje vydať 3 alebo 4 AAA hry. Do tohto počtu sa však nezarátava ani Division a ani Far Cry a tak sa okamžite začalo špekulovať nad tým, čoho by sme sa mohli dočkať.

S určitosťou vieme, že nový Assassin’s Creed to nebude, nakoľko Ubisoft hneď po vydaní Oddyssey prezradil, že séria si v roku 2019 dá pauzu a nový diel tak očakávame až na jeseň 2020. Dá sa predpokladať, že jednou z AAA hier, ktorú Ubisoft vydá, bude pirátska hra Skull and Bones, ktorá bola ohlásená už pred niekoľkými rokmi a pôvodne mala prísť v roku 2018, no bola odložená.

Ďalším kandidátom je Watch Dogs 3 o ktorom sa už nejakú chvíľu špekuluje, no informácie okolo tej hry naznačovali skôr to, že hry sa dočkáme až v budúcej generácii konzol, ktorá však pravdepodobne nepríde do konca finančného roka.

Už dlho sa taktiež hovorí o návrate Sama Fishera v sérii Splinter Cell. Vyjadrenia Ubisoftu sú zmiešané, raz tvrdia, že hra bojuje o zdroje a následne teasujú Splinter Cell prostredníctvom iných svojich hier. Každopádne, existencia novej Splinter Cell hry nie je vylúčená.

S určitosťou však vieme, že vo vývoji je druhý diel Beyond Good & Evil, no pri ňom zatiaľ nemáme šajnu o tom, kedy sa ho dočkáme. Pravdepodobné je taktiež aj to, že Ubisoft má pre nás prekvapenie a vo vývoji má novú IP. Každopádne, na bližšie info si budeme musieť počkať.

Prejdime však k číslam. Tie totiž priznávajú Ubisoftu veľký úspech. Za posledné tri mesiace totiž spoločnosť zarobila 605,8 milióna €, čo je síce zníženie o 16% oproti roku 2017, no stále je to viac ako bol odhad spoločnosti (600 miliónov). Spoločnosť prezradila, že Assassin’s Creed Odyssey sa dočkal vyšších predajov ako jeho predchodca Origins a hráči taktiež pri tejto hre trávia viac času. Okrem toho spoločnosť teší pozitívna odozva na The Division 2, ktorý by mal priniesť gro tržieb do konca marca 2019.

Odhad spoločnosti na obdobie od januára do konca marca 2019 je nastavený na 571 miliónov €, pričom spoločnosť v tomto období plánuje vydať Assassin’s Creed 3 Remastered, Far Cry: New Dawn, The Division 2 a Trials Rising a okrem toho plánuje ďalej podporovať svoje ďalšie hry ako Assassin’s Creed: Oddyssey, For Honor, Steep, Ghost Recon Wildlands a Rainbow Six: Siege.

Zdroj: GameRant

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk