Mikrotransakcie vo Fallout 76 mali byť iba kozmetické. Bethesda však aj v tomto zavádzala

Mikrotransakcie vo Fallout 76 mali byť iba kozmetické. Bethesda však aj v tomto zavádzala

Ťažko povedať, či je toto správny spôsob, ako si získať dôveru hráčov späť.

Po ohlásení Falloutu 76 bolo jasné, že hra bude mať mikrotransakcie, nakoľko Bethesda sľúbila, že všetky DLC budú zdarma. No na druhej strane nás vydavateľ a aj vývojári uisťovali, že všetky mikrotransakcie budú iba kozmetické a nebudú mať vplyv na hranie hry. A tak, ako so všetkými sľubmi, aj tu im mnoho hráčov uverilo.

Prešlo však niekoľko mesiacov od vydania hry a odhliadnuc od stále problematického technického stavu v ktorom sa hra nachádza sa Bethesde podarilo porušiť aj sľub o iba kozmetických mikrotransakciách.

S informáciou prišiel samozrejme Reddit a taktiež aj Youtuber YongYea. Vo Falloute bolo totiž in-game podujatie, ktoré sa týkalo postáv Unstoppables. Vo svete Falloutu ide o komiksových hrdinov a komiksy ste mali možnosť nájsť v mnohých dieloch hry. Tuto však získanie Unstoppables kostýmov pridá +15 zdravia za každú postavu, ktorá má v partii oblečený Unstoppables kostým.

Problém je, že tých kostýmov je 5 a iba jeden sa dá získať priamo v hre. Zvyšné sa musia kúpiť za reálne peniaze. Navyše, každá postava v partii musí mať na sebe iný Unstoppables kostým, čo znamená, že ak chcete získať +60 zdravia, traja z vašich spoluhráčov si musia kúpiť jeden z oblekov cez Atom Shop.

Jeden oblek stojí 800 Atoms, čo je 8€. Asi nemusím dodávať, že fanúšikom, ktorí ešte hrajú hru sa toto vrcholne nepáčilo a vyjadrili tak svoju kritiku prostredníctvom sociálnych sietí, pretože tieto obleky poskytujú in-game výhodu.

Bethesda na kritiku reagovala v zmysle, že si nemysleli, že reakcia hráčov bude takáto a že si do budúcnosti dajú na tieto veci väčší pozor.

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk